Hitem XV kolejki w klasie okręgowej jest mecz Tempo Nienaszów - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne. Dla LKS Skołyszyn, LKS Czeluśnica i Ostoi Kołaczyce będą to kolejne spotkania z gatunku za tzw. sześć punktów.
Mecze XV kolejki (31 października):
Tempo Nienaszów - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne (13)
Sędziują: Albin Kijowski oraz Kamil Smerecki i Marcin Kijowski.
Gdyby nie sensacyjna porażka Tempa w Brzozowie, byłby to mecz wicelidera z liderem. Nie zmienia to faktu, że do czwartej drużyny w tabeli przyjeżdża jedyny zespół, który w tym sezonie nie przegrał meczu (12 zwycięstw i 2 remisy). Nie wiadomo jak po blamażu z Brzozovią zareaguje drużyna Tempa i czy postawą w tym meczu potrafi zamknąć usta krytykom. Tempo w tym sezonie u siebie jest niepokonane. Wygrało wszystkie 6 meczów.

Tempo Nienaszów - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne
Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne w tym sezonie są niepokonane. Fot. Bogdan Hućko

Bieszczady grają o najwyższy cel jakim jest awans do IV ligi i czują za plecami oddech Cosmosu Nowotaniec i Startu Rymanów. Drużyna trenera Wojciecha Koguta gra pod presją i to ciśnienie nie jest wcale sprzymierzeńcem. Poprzedni trener ustrzyckiego zespołu Grzegorz Tkacz oglądał Tempo w Uhercach oraz w Nienaszowie w meczu z Kotwicą Korczyna. Tempo nic nie musi poza satysfakcją trenera i zawodników oraz licznych kibiców, którzy - niestety - ze względu na epidemię koronawirusa nie obejrzą meczu. A byłby zapewne nadkomplet publiczności.

Ciekawa może być też rywalizacja dwóch najlepszych snajperów ligi - Radosława Macnara (Bieszczady Arłamów) i Marcina Walczyka (Tempo), mających na koncie po 17 goli.

LKS Skołyszyn - Wisłok Sieniawa (14)
Sędziują: Paweł Pitak oraz Bogusław Cysarz i Edward Szczurek.
Bardzo ciężka przeprawa czeka gospodarzy, bo Wisłok Sieniawa jest znacznie wyżej w tabeli. Drużyna Lecha Czai zajmuje 10. miejsce z 19 punktami (bilans 5-4-5, bramki 26-20). Natomiast LKS Skołyszyn jest dopiero 17. z 11 punktami (bilans 3-2-9, bramki 16-37).

LKS Czeluśnica - Nafta Jedlicze (14)
Sędziują: Gracjan Dżugan oraz Sebastian Błażejowski i Łukasz Rygiel.
Być albo nie być dla obu drużyn. Czeluśnica jest ostatnia z 8 punktami, a Nafta trzecia od końca i ma dwa punkty więcej. Kto przegra znajdzie się w beznadziejnej sytuacji. Remis nie będzie nikogo satysfakcjonował.

Ostoja Kołaczyce - Szarotka Uherce (14)
Sędziują: Kamil Wais oraz Tomasz Kijowski i Dawid Kosak.
Ostoja z nowym trenerem Robertem Podkulskim wygrała dwa mecze z rzędu co wywindowało ją na 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Szarotka ma 4 punkty mniej i jest 15. w tabeli. Gospodarze będą chcieli podtrzymać zwycięską passę. Wygrana w Jedliczu dodała beniaminkowi z Kołaczyc większej pewności.

W pozostałych meczach XV kolejki:
Przełęcz Dukla - Beskid Posada Górna (14)
Zamczysko Odrzykoń - Cosmos Nowotaniec (14)
Orzeł Faliszówka - Brzozovia Brzozów (14)
Kotwica Korczyna - Start Rymanów (14)

Iskra Przysietnica - Przełom Besko (mecz przełożony)
Markiewicza Krosno - Grabowianka Grabówka (mecz przełożony)