W urokliwy zakątek Pogórza Strzyżowskiego do miejscowości Pstrągowa, położonej z dala od miejskiego zgiełku, powiodła druga zimowa wycieczka zorganizowana w tym roku przez Klub Kulturalno-Turystyczny JDK i Jasielski Oddział PTTK.
W sobotni dzień 3 lutego br., grupa turystów pod kierownictwem przewodnika Tomasza Wrony wyruszyła na szlak. Celem wyprawy miała być jazda saniami zaplanowana w urokliwej otwartej przestrzeni Siedliska Janczar. Wiosenna niemal aura nie pozwoliła na śnieżną eskapadę. W zamian organizatorzy przygotowali przejażdżkę bryczkami.

Przed oczami wycieczkowiczów pojawiły się karety zaprzężone w imponujące konie fryzyjskie. Wszyscy z entuzjazmem wyruszyli w teren otoczony wzgórzami i lasami. Na ustach podróżników zabrzmiały dziarskie przyśpiewki ludowe oznajmiające wigor i radość jej uczestników.

uczestnicy wycieczki

W miejscu postoju, na otwartej przestrzeni zorganizowano sesję fotograficzną, podziwiając rozległe pagórki Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego, przymilając się przy tym do pięknych koni. Po udanym relaksie na świeżym powietrzu przyszedł czas na biesiadę przy ognisku. W klimatycznym wnętrzu altanki grillowej pieczono kiełbaski, rozgrzewając się przygotowaną kawą i herbatą, delektując się również regionalnymi przekąskami serwowanymi przez karczmę. W takt rozbrzmiewającej, przyjemnej muzyki, uczestnicy poderwali się do tańca wokół płonącego okazale ogniska. Po dwugodzinnych tanecznych pląsach, zwiedzono cały kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Siedliska Janczar.

Po rozkoszach podniebienia, ze śpiewem na ustach wyruszono w drogę powrotną z nadziejami na kolejne, turystyczne wyjazdy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.