W najbliższy poniedziałek w Generatorze Nauki GEN odbędą się obchody Dnia Nauki Polskiej.
Dzień Nauki Polskiej w GEN-ie odbędzie się w dniu 19 lutego 2024 roku w godzinach od 9:00 do 13:00.

W najbliższy poniedziałek do GEN-u zawita między innymi dr Dawid Myśliwiec, twórca popularnego na YouTube kanału popularno-naukowego "Uwaga! Naukowy Bełkot". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dzień Nauki Polskiej ustanowiono z myślą o popularyzacji nauki wśród młodych mieszkańców naszego kraju. 19 lutego, w całej Polsce organizowane są wydarzenia, które mają być inspiracją dla dzieci i młodzieży do pójścia w ślady polskich badaczy i naukowców.
W tegoroczne obchody Dnia Nauki Polskiej postanowił włączyć się również Generator Nauki GEN. W najbliższy poniedziałek, na głodnych wiedzy miłośników nauki czekać będzie w GEN-ie sporo naukowych atrakcji. Wraz z wyjątkowymi prelegentami zabierzemy Was do fascynującego świata mikroorganizmów.

Spotkanie rozpocznie się wykładem dr. Dawida Myśliwca. Popularny youtuber, twórca kanału "Uwaga! Naukowy Bełkot" postara się znaleźć odpowiedź na pytanie, co by się stało, gdybyśmy zabili wszystkie bakterie? Wykład rozpocznie się punktualnie o godz. 10.
Po kilkuminutowej przerwie swój wykład wygłosi dr Karolina Furtak z Zakładu Mikrobiologii Rolniczej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Naukowczyni postara się rozstrzygnąć, czy wszechobecne mikroorganizmy są naszymi sprzymierzeńcami, czy też wrogami.

W programie wydarzenia nie zbraknie również pokazów i prezentacji naukowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, którzy biorą udział w drugiej edycji Giełdy GENialnych Pomysłów dla Jasła zaprezentują ciekawe doświadczenia i eksperymenty naukowe dotyczące dwóch dziedzin nauki: chemii i biologii. Pokazy przygotowane przez zespoły badawcze odbędą się w godzinach od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 12.00.

Dla najmłodszych fanów nauk ścisłych przygotowano warsztaty naukowe. Dzieci w wieku 7-10 lat zapraszamy do wspólnej zabawy z nauką w Laboratorium Małego Naukowca. Zajęcia poprowadzą edukatorzy Generatora. W tym przypadku obowiązują zapisy. Rezerwacje pod numerem telefonu - 13 448 25 00. Warsztaty odbędą się w godzinach od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 12.00.

Wszystkie osoby, które tego dnia postanowią odwiedzić GEN, będą mogły również zwiedzić wystawę Mobilne Laboratorium TPU.

warsztaty w GEN-ie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.