Miasto Jasło odwołuje kolejne imprezy w związku ze stanem epidemii. W tym roku nie będzie Antoniańskiego Daru Serca, Dni Jasła i Międzynarodowych Dni Wina.
Stan epidemii i rozprzestrzeniający się wirus odciska piętno również na działalności kulturalnej. Na całym świecie świat sztuki i kultury coraz bardziej odczuwa tego skutki. Różne ważne wydarzenia kulturalne zostają odwołane lub przełożone na czas nieokreślony. Tak też jest i w Jaśle.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami, w tym dotyczącymi organizacji imprez masowych i zgromadzeń, już nie odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja, jak również Miejski Dzień Dziecka. Odwołane zostały również Antoniański Dar Serca, Dni Jasła i Międzynarodowe Dni Wina.

- Decyzje dotyczące działań kulturalnych realizowanych w kolejnych miesiącach będą uzależnione od sytuacji w kraju i zarządzeń podejmowanych przez władze państwowe. Mamy nadzieję, że sytuacja będzie się stopniowo poprawiać i uda nam się zorganizować jeszcze w ciągu tego roku różne wydarzenia, choć na pewno w mniejszej skali - poinformowała dzisiaj (9 czerwca) rzecznika Urzędu Miasta Jasła Agata Koba.

Zobacz również: