Od czwartku (5 listopada) przez prawie pięć tygodni, do poniedziałku (7 grudnia) będzie można głosować na projekty zgłoszone w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji wybierać można spośród 6 projektów. Te, które otrzymają największą liczbę głosów będą realizowane w przyszłym roku.
Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok, mieszkańcy Jasła złożyli 8 projektów. Dwa z nich nie przeszły oceny merytorycznej. Teraz rozpoczyna się kolejny etap – głosowania, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy Jasła od 13 roku życia. Na tegoroczny budżet przeznaczono pół miliona złotych.

jasielski budżet obywatelski

Lista projektów, na które można oddać głos:
Projekt nr 1: Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo – 378,5 tys. zł (lokalizacja: park linowy, osiedle Jasło-Gądki).
Projekt nr 2: Jasielska liga e-sportu - 72 tys. zł (rywalizacja internecie).
Projekt nr 3: Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem – 35,7 tys. zł (lokalizacja: Sanktuarium św. Antoniego – kościół oo. Franciszkanów w Jaśle)
Projekt nr 4: Murale dla mieszkańców Jasła - 35 tys. zł (lokalizacja: wskazana przez mieszkańców).
Projekt nr 5: Pumptrack - budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle - 499 tys. zł (lokalizacja: osiedle Sobniów).
Projekt nr 6: Budowa oświetlenia toru rolkowego na terenie MOSiR w Jaśle - 170 tys. zł.

Jak i gdzie głosować?
- internetowo: przez elektroniczny formularz: www.konsultacje.um.jaslo.pl (w razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 13 44 86 330).
- tradycyjnie: za pomocą karty do głosowania: Punkt Informacji Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12; w poniedziałki w godz. 9.00 – 17.00, od wtorku do piątku w godz. 9.00-13.00.

Zasady i warunki głosowania:
- głosować mogą mieszkańcy Jasła od 13 roku życia.
- głosuje się jednorazowo na wybrany projekt z listy.
- wygrywają te projekty, które otrzymały największą liczbę głosów, a koszt ich realizacji mieści się w wyznaczonej puli 500 tys. zł.
- lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 14 grudnia br.

- Ze względu na obowiązujący na terytorium RP stan epidemii zachęcamy do oddawania głosów elektronicznie, za pomocą Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych. Głosowanie tradycyjne, w Urzędzie Miasta w Jaśle, będzie przebiegało z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego (zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk) - informuje Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.