Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o nowych ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu. Jedno z nich znajduje się w powiecie jasielskim.
Ognisko zakażenia koronawirusem pojawiło się w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

- W wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 17 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 4 osób z personelu medycznego oraz u 13 podopiecznych - poinformowała Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Służby sanitarne poinformowały dzisiaj, 3 listopada, o 92 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. To dobowy rekord zachorowań w naszym powiecie i dzisiaj największy w całym województwie podkarpackim.

Od początku epidemii w powiecie jasielskim zachorowały 973 osoby, z których 264 wyzdrowiało, a 20 zmarło. W sierpniu odnotowano w naszym powiecie 25 zakażeń na koronawirusa, we wrześniu - 43, w październiku - 733, a w listopadzie już 143. We wtorek, 3 listopada, na kwarantannie przebywało 1528 mieszkańców powiatu jasielskiego.