Festiwal przedszkolaków „Eko piosenki z małej scenki” organizowany w minionych latach przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, w tym roku odbył się w formule online.
W jubileuszowym XXV Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków wzięło udział 76 dzieci z 11 placówek z Jasła. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować piosenkę o tematyce ekologicznej.

- „Bardzo się cieszymy, że pomimo obecnej sytuacji każde przedszkole zaangażowało się w nagranie występu, przygotowując dzieci nie tylko wokalnie, ale także dopracowując każdy szczegół, jak scenografia czy też stroje młodych podopiecznych. Żałujemy, że nie mogliśmy się zobaczyć w naszym domu kultury, spotkanie z przedszkolakami zawsze sprawia nam dużo radości, a także dla nich stanowi okazję do zobaczenia się z rówieśnikami i wysłuchania ekologicznych piosenek, które mają za zadanie uczyć postaw dbania o nasze wspólne środowisko” - podkreślają organizatorzy festiwalu.

Organizatorem XXV Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków „Eko piosenki z małej scenki” był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Występy dzieci zobaczyć można pod linkiem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLBsB5POpKldi-XrolnWWS441XJaDg9KOI