W Jaśle przebywała ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka. Spotkała się z młodymi jaślanami w Generatorze Nauki GEN.
Ministra edukacji Barbara Nowacka odwiedziła w niedzielę (3 marca) Jasło. Szefowa MEN spotkała się w Generatorze Nauki GEN z uczniami jasielskich szkół podstawowych. Znalazła również czas na to, aby zwiedzić powołane do życia w 2022 r. nowoczesne centrum nauki.

Głównym punktem wizyty Barbary Nowackiej było spotkanie z dziećmi i młodzieżą oraz nauczycielami i dyrektorami jasielskich szkół podstawowych. Szefowa resortu edukacji chętnie odpowiadała na pytania uczniów zgromadzonych w sali audytoryjnej Generatora Nauki GEN. Omówiła przy tym główne założenia polityki oświatowej realizowanej przez państwo.

Barbara Nowacka w Geberatorze Nauki w Jaśle

Wcześniej, w towarzystwie Teresy Kubas-Hul, wojewody podkarpackiej, posłanki Joanny Frydrych, swoich współpracowników, a także wielu innych gości, minister edukacji zwiedziła poszczególne strefy Generatora, w tym strefę ekspozycyjną, strefę kreatywności i mediatekę. W rolę przewodników wcielili się: burmistrz Jasła Ryszard Pabian i kierownik Generatora Nauki GEN Krzysztof Haluch. Obiekt zrobił na Barbarze Nowackiej olbrzymie wrażenie, o czym nie omieszkała wspomnieć podczas spotkania z dziennikarzami.

- Niedziela w Jaśle, gościnne Podkarpacie, wspaniały Generator Nauki. Edukacja, to przecież nie tylko szkoła, ale to też samorządy, które inwestują w rozwój. Generator Nauki jest cudownym przykładem na to, jak wspaniale można zachęcać młodzież do aktywności, zdobywania i pozyskiwania wiedzy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak w gmachu dawnej szkoły podstawowej powstało miejsce, które lokalnie inspiruje młodych ludzi do zdobywania i pozyskiwania wiedzy - mówiła Barbara Nowacka.

W poniedziałek (4 marca br.) Barbara Nowacka odwiedziła Zespół Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Niegłowicach oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

~hulk

07-03-2024 23:53 0 0

Dokładnie ,ministra pełna gębą.Takie zdjęcie mieć to raczej powód do wstydu i żenady.
Odpowiedz

~Luki

07-03-2024 21:39 0 0

Ministra……. i wszystko jasne. Polska staje się coraz bardziej uśmiechnięta odkąd mamy “posełki, ministry, komisarki, marszałkinie” i inne tym podobne dziwolągi…..
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.