„Dziady” (część II) Adama Mickiewicza, które miały być wystawione w najbliższą sobotę, 7 listopada, w parku obok dworku Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu zostały z powodu sytuacji epidemiologicznej odwołane.
Mickiewiczowski dramat, który miał być wystawiony w plenerze, wyreżyserował Damian Kierek, muzykę napisał Bogdan Kurowski, scenografię przygotował Marek Burdzy, a dyrektorem artystycznym wydarzenia - Marek Wiatr. - Próby rozpoczęliśmy w październiku ubiegłego roku. Spektakl zamierzaliśmy wystawić na wiosnę, ale covid zniweczył wszystkie plany. Miałem wizję, żeby wystawić „Dziady” w kaplicy cmentarnej w Jedliczu i zaprosić aktorów, którzy grali u Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie w 1973 roku. Ze względu na problemy techniczne, uznałem, że najlepszym miejscem będzie park przy dworku Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Niestety z powodu kolejnych obostrzeń i zagrożenia epidemiologicznego musiałem odwołać spektakl - tłumaczy pomysłodawca widowiska Marek Wiatr, który 24 lata temu w BWA Krosno wystawił „Dziady” także w reżyserii Damiana Kierka.

Część II „Dziadów” została poszerzona o inne fragmenty utworu Adama Mickiewicza. W postacie dramatu romantycznego wcielili się słuchacze i uczniowie Szkoły Wokalno - Aktorskiej oraz Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie. Gościnnie mieli wystąpić aktorzy Narodowego Starego Teatru w Krakowie i Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.