Biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania.
Kuria Diecezjalna w Rzeszowie w komunikacie z 5 listopada br. informuje o udzieleniu wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w mszach świętych w niedziele i święta nakazane: „W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania”.

Od 9 do 29 listopada 2020 r. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie będzie zamknięta dla interesantów. - Wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie lub drogą mailową (tel. 17 852 44 19, fax 17 852 17 83, email: kuria@diecezja.rzeszow.pl). Sąd Biskupi będzie nadal działał realizując zaplanowane wcześniej przesłuchania i inne czynności procesowe - informuje ks. Tomasz Nowak, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.