Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, doradca społeczny wicepremiera, ministra obrony narodowej, wziął udział w konferencji prasowej poświęconej problemowi ze składowiskiem odpadów w Tarnowcu (powiat jasielski).
W Tarnowcu (powiat jasielski) została zorganizowana konferencja prasowa dotycząca składowiska odpadów. Spotkanie, w którym wziął udział również dr nauk med. Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, doradca społeczny wicepremiera, ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, odbyła się w miejscu, gdzie od roku 2014 były składowane odpady. Kontrole miały wykazać wiele nieprawidłowości związanych z tym tematem.

- Miejsce, gdzie się znajdujemy przypomina obraz kosmiczny, ale nie jest to obraz złotego globu, ale jest to krajobraz rzeczywisty. Jest to bomba ekologiczna i musimy o tym wiedzieć. Jeżeli te wszystkie odpady pójdą w ziemię, w wodę, to następne pokolenia będą miały pierwiastki śladowe w swoich kościach, wątrobie, będzie nadumieralność na choroby nowotworowe - stwierdził dr Dariusz Sobieraj.

Zobacz, z jakim problemem borykają się mieszkańcy Tarnowca i okolic?

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.