W XVI kolejce rozgrywek o mistrzostwo V ligi krośnieńskiej najciekawiej zapowiadają się derby powiatu jasielskiego LKS Skołyszyn - Ostoja Kołaczyce. Tempo Nienaszów gra w Grabówce, a LKS Czeluśnica w Uhercach.
Mecze XVI kolejki (7-8 listopada):

LKS Skołyszyn - Ostoja Kołaczyce (n. 13)
Sędziują: KS Dębica.

Do Skołyszyna przyjeżdża Ostoja Kołaczyce z trenerem Robertem Podkulskim, który w 10 meczach obecnego sezonu prowadził Skołyszyn (bilans 2-1-7) i po przegranej w Besku 0-6 zrezygnował. Z Ostoją wiedzie mu się całkiem dobrze - w trzech meczach dwa zwycięstwa i remis.
Ostoja zajmuje 12. miejsce z 17 punktami (bilans 5-2-8, bramki 22-30) i będzie chciała podtrzymać dobrą passę. W ostatnim meczu z Szarotką Uherce kołaczycki zespół pokazał charakter. Przegrywał 0-2 i potrafił w samej końcówce doprowadzić do remisu.
Natomiast LKS Skołyszyn jest 17. w tabeli z 12 punktami (bilans 3-3-9, bramki 17-38). Ostatnie dwa mecze zremisowali. W spotkaniu z Wisłokiem Sieniawa Patryk Korneusz nie wykorzystał rzutu karnego.

Grabowianka Grabówka - Tempo Nienaszów (n. 13)
Sędziują: Piotr Farion oraz Radosław Łapka i Mirosław Guzik.

Tempo po dwóch porażkach po 1-3 w Brzozowie i u siebie z Bieszczadami Arłamowem Ustrzyki Dolne wyjeżdża do Grabówki, gdzie o punkty jest bardzo trudno.
Grabowianka zajmuje 11. miejsce w tabeli. W 14. meczach ekipa Janusza Sieradzkiego zdobyła 18 punktów (bilans 5-3-6, bramki 25-43). W poprzedniej kolejce nie grali z Markiewicza Krosno ze względu na epidemię, a wcześniej zostali u siebie rozgromieni przez Zamczysko Odrzykoń 1-6.
Team Grzegorza Muni będzie chciał udowodnić, że nadal jest zespołem ze ścisłej czołówki. Tempo zajmuje 4. miejsce w tabeli z 32 punktami (bilans 10-2-3, bramki 35-21). Nie wypada więcej przegrywać.

Szarotka Uherce - LKS Czeluśnica (n. 13)
Sędziują: Jakub Stodolak oraz Dariusz Łuksa i Krzysztof Łuksa.

Kolejny mecz z gatunku za tzw. sześć punktów dla obydwu drużyn. Szarotka jest wyżej w tabeli (15. miejsce, 13 punktów, bilans 2-7-6, bramki 21-38) od ostatniej Czeluśnicy. Drużyna Bogdana Kwaśnika od pięciu kolejek nie przegrała meczu (2 zwycięstwa i 3 remisy). Ze Skołyszynem u siebie uratowali remis w ostatniej minucie gry, a ostatnio w Kołaczycach prowadzili 2-0, byli bliscy pogrążenia Ostoi na 3-0, ale stracili dwa gole w samej końcówce meczu.
LKS Czeluśnica gra bardzo nierówno. Po dobrych meczach zalicza koszmarne wpadki. Tylko 8 punktów na koncie nie wróży niczego dobrego (bilans 2-2-11, bramki 13-43). Jakakolwiek zdobycz punktowa w Uhercach będzie sukcesem drużyny prowadzonej od trzech kolejek przez trenera Roberta Cionka.

W pozostałych meczach XVI kolejki (7-8 listopada):
Wisłok Sieniawa - Brzozovia Brzozów (s. 13)
Beskid Posada Górna - Kotwica Korczyna (s. 14)
Start Rymanów - Iskra Przysietnica (n. 11)
Przełom Besko - Zamczysko Odrzykoń (n. 12)
Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne - Orzeł Faliszówka (n. 13)
Nafta Jedlicze - Przełęcz Dukla (n. 13)
Cosmos Nowotaniec - Markiewicza Krosno (n. 14)