9 kwietnia w jasielskim Chemiku rozpoczęła się "Promocja Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego na rok szkolny 2024/2025". Trwająca przez tydzień giełda szkół to doskonała okazja do zapoznania się z szeroką ofertą kształcenia, aktualnymi zasadami rekrutacji oraz z uczącą się w niej młodzieżą.
W dostępnych na miejscu stoiskach można było obejrzeć pracę drukarek 3D, spróbować swoich sił w symulatorze jazdy, zapoznać się z urządzeniami elektrotechnicznymi lub bronią prezentowaną przez profile mundurowe. Nie zabrakło także wspaniałych wypieków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.

Szkoły starały się pokazać swoje największe atuty, aby zachęcić do siebie ośmioklasistów. Zainteresowani mogli zabrać ze sobą ulotki zawierające szczegółowe informacje o proponowanych kierunkach kształcenia.

W akcji promocyjnej uczestniczyły szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu jasielskiego tj.: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespół Szkół nr 3 w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, a także szkoły prowadzone przez stowarzyszenia Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie oraz Zespół Szkół w Trzcinicy.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nie tylko z terenu powiatu jasielskiego, ale także z powiatów tarnowskiego, strzyżowskiego i dębickiego.

Giełda szkół obywa się pod patronatem Starosty Jasielskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.