Tancerki z Jasielskiego Domu Kultury znowu triumfują.
Tancerki z Jasielskiego Domu Kultury znowu triumfują. Tym razem w I Otwartym Pucharze Polski Mażoretek. Impreza odbyła się 13 kwietnia br. w Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rzeszowie. Organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie Rozwoju Artystycznego Allegretto oraz Rzeszowska Akademia Mażoretek Illusion. Uczestnikom towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa.

W sobotnich zmaganiach wzięło udział 300 uczestniczek z całej Polski. Tancerki przyjechały do Rzeszowa, by rywalizować o zwycięstwo w trzech kategoriach: solowych, duo-trio oraz formacjach.
Wśród tej licznej grupy były także uczestniczki zajęć z JDK, prowadzone przez Paulinę Baran. Dziewczynki zaprezentowały dwie choreografie, które docenili sędziowie i przyznali: drugie miejsce Liwii Gałuszce (solo pompon kadetki) oraz trzecie dla tria: Mai Czyżowicz, Mileny Gałuszki i Emilii Duszy (juniorki).

Puchar Polski Mażoretek to wydarzenie, które ma na celu wymianę doświadczeń sportowych na najwyższym poziomie w kraju, prezentację dorobku artystycznego zespołów o charakterze sportowym oraz promocję Rzeszowa w świecie mażoretek.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.