Biskup Edward Białogłowski będzie przewodniczył 11 czerwca w Boże Ciało mszy św. o godzinie 10 na placu przy kościele farnym w Jaśle, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną wokół świątyni pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
11 czerwca 2020 r. Kościół katolicki będzie obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. W związku ze stanem epidemii uległ zmianie program uroczystych obchodów. W tym roku nie będzie procesji ulicznych w parafiach naszego regionu. Centralne uroczystości w Diecezji Rzeszowskiej odbędą się w kościele katedralnym
w Rzeszowie. Mszy św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 12 będzie przewodniczył biskup Jan Wątroba, który następnie poprowadzi procesję eucharystyczną wokół katedry.

W Jaśle uroczystości Bożego Ciała w parafii kolegiackiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył będzie biskup Edward Białogłowski, który o godzinie 10 odprawi mszę św. na placu przy kościele farnym, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną wokół kościoła farnego.

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie zaleca - jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej - organizowanie procesji na terenach przykościelnych. Wyjście na drogi publiczne jest możliwie po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami i służbami.

Uczestnicy procesji, z wyjątkiem prowadzących liturgię, mają mieć zakryte usta i nos albo zachować między sobą odległość 2 metrów. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych, a do takich należy procesja, nie obowiązuje limit uczestników.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.