Gościem 37. spotkania Klubu Ludzi z Pasją JDK była Dorota Dąbrowska, współwłaścicielka gospodarstwa ogrodniczego "Flora in vitro" w Dębowcu.
W otaczającym nas świecie ogromny wpływ na nasze życie mają rośliny. To one zasilają atmosferę w niezbędny do życia tlen, poprawiają nastrój, samopoczucie, a także zdobią nasze ogrody i domy. O hodowli i pielęgnacji roślin doniczkowych opowiedziała Dorota Dąbrowska, współwłaścicielka gospodarstwa ogrodniczego "Flora in vitro"w Dębowcu koło Jasła, gościni 37. spotkania Klubu Ludzi z Pasją JDK.

Miłośniczce kwiatów towarzyszył mąż Kazimierz, z którym wspólnie prowadzi rodzinne gospodarstwo ogrodnicze.

- Nasze szklarnie mieszczą się w Dębowcu, do których serdecznie zapraszamy. Głównie produkujemy begonie. Natomiast poboczną linią produkcji są paprocie, sandewille, ołownik oraz dichondra popularnie zwana ,,włosami teściowej’’ - powiedziała pani Dorota.

Duże wrażenie na uczestnikach spotkania wywołały: piękne, zielone paprocie i kwiat japoński o nazwie sandewilla.
- Paprocie robimy w laboratorium. Mamy bardzo małe laboratorium. Rośliny te rozmnażamy za pomocą metody in vitro. Nasze laboratorium utrzymywane jest na bardzo wysokim poziomie sterylności. I tutaj trzeba zaznaczyć, że paprocie oczyszczają powietrze, więc powinny znajdować się w każdej sypialni. Z kolei ostatnie lata naszych poszukiwań to właśnie sandewilla, którą wyprodukowali Japończycy. Oni także wypromowali ten kwiat w Europie i na całym świecie. Z pewnością spotkaliście Państwo tę roślinę w kwiaciarniach. Jest ona droga, ponieważ jej sadzonki są bardzo drogie - podkreśliła pani Dorota.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości uczestników cenną wiedzę na temat roślin doniczkowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.