Dzisiaj rozpoczęły się policyjne działania "Majowy weekend 2024". Aby zapewnić płynność ruchu i zminimalizować liczbę zdarzeń, na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli.
W najbliższych dniach należy spodziewać się wzmożonego ruchu, zarówno pojazdów samochodowych, jak i motocykli. Funkcjonariusze rzeszowskiej komendy będą czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w mieście oraz tych, którzy wyjadą w trasę.

Zadania podejmowane w te dni przez mundurowych skoncentrowane będą nad zapewnieniem podróżującym bezpieczeństwa w drodze, optymalnej płynności ruchu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz ograniczeniem ich skutków. Na drogach pojawi się zwiększona liczba policjantów, którzy podejmować będą działania profilaktyczne i kontrolne. Do służby skierowani zostaną m.in. policyjni motocykliści oraz radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze korzystać będą także z ręcznych mierników prędkości.

Policjanci bezwzględnie egzekwować będą obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Nie będzie pobłażania dla kierowców przekraczających dopuszczalne prędkość lub tych, którzy wsiądą za kółko pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Nie będzie tolerancji dla piratów drogowych. Eliminowani z ruchu będą także kierowcy, którzy nie posiadają uprawnień.

Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach. Zwrócą też uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta. Mundurowi będą reagować na nieprawidłowe zachowania kierujących samochodami wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami i urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów i motocyklistów.

Policjanci przypominają, że bezpieczny wyjazd w dużej mierze zależy od nas samych. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny swojego pojazdu. Wybierając się w dalszą drogę upewnijmy się, czy na trasie naszego przejazdu nie ma robót drogowych i objazdów, co pozwoli nam zaoszczędzić niepotrzebnego stresu. Za kółko wsiadajmy wypoczęci i trzeźwi. Policyjne statystyki wskazują, że do zdarzeń drogowych częściej dochodzi w słoneczny i jasny dzień. Sucha nawierzchnia, dobra widoczność sprzyja ryzykownej i niebezpiecznej jeździe.

Rzeszowscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Sprawmy, aby ta majówka była dla nas wszystkich bezpieczna!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.