W tym roku ze względu na epidemię nie było uroczystych obchodów 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości w Jaśle. 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości miała tylko symboliczny charakter.
W Sanktuarium św. Antoniego odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Władze samorządowe powiatu i miasta zachęciły do wywieszenia flag i do dekorowania barwami narodowymi swoich posesji, okien i witryn oraz do zaśpiewania w południe hymnu państwowego. - Przeżywajmy to wyjątkowe święto w najbliższym gronie, ciesząc się wspólnie z rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - zaapelował starosta jasielski Adam Pawluś.

Na Grobie Nieznanego Żołnierza w Paku Miejskim kwiaty w imieniu Powiatu Jasielskiego złożył starosta Adam Pawluś i członek zarządu Jan Muzyka oraz w imieniu władz miasta burmistrz Ryszard Pabian i przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak. Przedstawiciele obu samorządów - powiatowego i miejskiego wzięli udział w mszy świętej w kościele oo. Franciszkanów.

Jasło. Symboliczne obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości
Burmistrz Jasła Ryszard Pabian i przewodniczący Rady Miejskiej w Jaśle Henryk Rak składają kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w Parku Miejskim. Fot. Facebook UMJ

- „Niezależnie od panującej sytuacji powinniśmy pamiętać o tych, którzy oddali życie walcząc o wolną Polskę. Każdy z nas może dać wyraz tej pamięci wywieszając biało-czerwoną flagę. Dzisiaj patriotyzm możemy okazać dbając o bezpieczeństwo własne i współobywateli. Święto Niepodległości jest świętem radosnym, więc cieszmy się wgronie najbliższych i pielęgnujmy w sobie miłość do Ojczyzny” - podkreślają władze powiatu jasielskiego.