W Dębowcu odbyły się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Tegoroczne obchody 233. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja gmina Dębowiec rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Dębowcu, którą odprawił Proboszcz Parafii Dębowiec ks. Leszek Kwiatkowski oraz Kustosz Bazyliki Mniejszej NMP z La Salette w Dębowcu ks. Marcin Sitek.

Kolejno gromadząc się na płycie rynku wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Tuż po hymnie delegacja władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Dębowiec Marcinem Bolkiem, Przewodniczącą Rady Gminy Teresą Pachaną oraz Sekretarzem Gminy Piotrem Zołą wraz z przybyłymi delegacjami złożyły kwiaty pod pomnikiem Adama Mickiewicza.

obchody w Dębowcu

Dalszą część uroczystości w sali widowiskowej Urzędu Gminy rozpoczął swoim przemówieniem Wójt Gminy Dębowiec.
Występ słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dobryni rozpoczął koncert na pianinie, po którym przedstawiono kilka kart naszej historii oraz zaprezentowano tradycyjne pieśni patriotyczne.

Na zakończenie Wójt Gminy złożył serdeczne podziękowania wszystkim biorącym udział w wydarzeniu - zaś dyrekcji, nauczycielom i uczniom za przygotowanie programu artystycznego wręczył upominki.

~Derwisz

06-05-2024 14:00 0 0

Kościół katolicki potępił Konstytucję 3 Maja.
Urządzanie uroczystości kościelnych w imię ideałów oświeceniowych to już przesada. Świadczy o niezrozumieniu historii przez organizatorów.
Prymas Polski stanął na czele Konfederacji Targowickiej.
Czy musimy, aż tak fałszować historię?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.