W XVIII kolejce klasy okręgowej dojdzie do kolejnych derbów powiatu jasielskiego Ostoja Kołaczyce - LKS Czeluśnica. LKS Skołyszyn podejmuje na swoim stadionie Przełęcz Dukla, a Tempo Nienaszów wyjeżdża do Beska na mecz z Przełomem.
Mecze XVIII kolejki (14-15 listopada):
Przełom Besko - Tempo Nienaszów (n. 12)
Sędziują: Piotr Frankowicz oraz Mateusz Gumienny i Leszek Śnieżek.

Mecz ważny dla obu drużyn ze względów prestiżowych. Przełom gra nierówno, zwycięstwa przeplata porażkami. U siebie drużyna Pawła Jaślara jest jednak bardzo groźna. Na swoim boisku przegrali w tym sezonie tylko ze Startem Rymanów i Kotwicą Korczyna. Mają także jeszcze jeden mecz zaległy z Iskrą Przysietnica.
Natomiast Tempo mierzy w miejsce na podium rozgrywek. Potrafi grać w piłkę i zawiesić rywalom wysoko poprzeczkę. Gdyby nie dwie zaskakujące wpadki z Beskidem Posada Górna i Brzozovią Brzozów nadal zespół Grzegorza Muni deptałby po piętach Bieszczadom
Arłamowi Ustrzyki Dolne. W minioną środę udowodnili, że to drużyna z charakterem. Grając w dziesięciu zdobyli gola w meczu z Cosmosem Nowotaniec, który zdołał wyrównać dopiero w doliczonym czasie gry.
Przełom Besko zajmuje 8. miejsce w tabeli z 25 punktami zdobytymi w 16. meczach (bilans 7-4-5, bramki 38-26). Tempo plasuje się na 3. miejscu. W 17 meczach zdobyli 36 punktów (bilans 11-3-3, bramki 40-22).

XVIII kolejka klasy okręgowej. Derby powiatu jasielskiego w Kołaczycach. Skołyszyn podejmuje Przełęcz. Tempo jedzie do Beska
Tempo Nienaszów wygrało w tym sezonie 11 meczów.

Ostoja Kołaczyce - LKS Czeluśnica (n. 12)
Sędziują: Piotr Farion oraz Krzysztof Łuksa i Patryk Urbaś.

Derby powiatu jasielskiego bardzo istotne dla obu drużyn. Ostoja od pięciu kolejek z trenerem Robertem Podkulskim nie przegrała meczu (2 zwycięstwa i 3 remisy). LKS Czeluśnica wciąż pozostaje w grze o utrzymanie mimo ogromnych kłopotów kadrowych i rotacji personalnych w każdym meczu. Co ciekawe więcej punktów zdobyli w meczach wyjazdowych (zwycięstwa w Posadzie Górnej i Uhercach oraz remis w Grabówce) niż w roli gospodarza na stadionie w Jaśle (wygrana z Iskrą Przysietnica i remis z Orłem Faliszówka).
Gospodarze są wyżej w tabeli - zajmują 12. miejsce z 19 punktami (bilans 5-4-8, bramki 24-32). LKS Czeluśnica jest dopiero 18. z 11 punktami (bilans 3-2-12, bramki 18-49).

XVIII kolejka klasy okręgowej. Derby powiatu jasielskiego w Kołaczycach. Skołyszyn podejmuje Przełęcz. Tempo jedzie do Beska
Dla LKS Czeluśnicy to kolejny mecz o być albo nie być w V lidze.

LKS Skołyszyn - Przełęcz Dukla (n. 13)
Sędziują: KS Dębica

Kolejny ważny mecz dla LKS Skołyszyn, który od czterech meczów jest niepokonany (3 remisy i zwycięstwo). Przełęcz Dukla ściga ścisłą czołówkę. Drużyna Marcina Łukaczyńskiego w czterech ostatnich kolejkach jeden mecz zremisowała i wygrała trzy spotkania z rzędu. Zapowiada się bardzo ciekawa konfrontacja.
Punkty są bardzo potrzebne Skołyszynowi, żeby mógł mieć spokojniejszą zimę. Gospodarze zajmują 15. miejsce z 16 punktami (bilans 4-4-9, bramki 23-42), a Przełęcz jest 6. w tabeli z 29 punktami (bilans 8-5-4, bramki 32-23).

XVIII kolejka klasy okręgowej. Derby powiatu jasielskiego w Kołaczycach. Skołyszyn podejmuje Przełęcz. Tempo jedzie do Beska
Piłkarzy LKS Skołyszyn czeka bardzo ciężki pojedynek z Przełęczą Dukla.


W pozostałych meczach XVIII kolejki (14-15 listopada):
Beskid Posada Górna - Zamczysko Odrzykoń (s. 14)
Start Rymanów - Markiewicza Krosno (n. 11)
Wisłok Sieniawa - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne (n. 13)
Grabowianka Grabówka - Brzozovia Brzozów (n. 13)
Cosmos Nowotaniec - Orzeł Faliszówka (n. 13)
Nafta Jedlicze - Iskra Przysietnica (n. 13)
Szarotka Uherce - Kotwica Korczyna (n. 13)