Zachowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, bez względu na to czy są one strzeżone czy też nie, zawsze przy ich przejeżdżaniu należy zachować szczególną ostrożność. Dlatego jasielscy policjanci czuwali nad przestrzeganiem przepisów w rejonie przejazdów kolejowo-drogowych. Przy pomocy drona sprawdzali, czy kierujący pojazdami stosują się do znaku STOP.
Pośpiech i zlekceważenie znaku STOP podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy może doprowadzić do tragedii. Samochód czy motocykl w zderzeniu z pociągiem nie ma szans. Często też kierujący pojazdami odnoszą w takich wypadkach poważne obrażenie, a niejednokrotnie tracą w nich życie.

policja pracuje dronem

W ubiegły piątek, jasielscy policjanci prowadzili działania "Bezpieczny przejazd". Przy wykorzystaniu drona weryfikowali czy kierujący pojazdami przestrzegają przepisów. Mundurowi sprawdzali także stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Oprócz mandatów karnych, które nałożyli na kierowców, funkcjonariusze każdemu z nich starali się wytłumaczyć jak niezwykle ważne jest przestrzeganie przepisów w rejonie przejazdów kolejowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.