Siatkarze MKS MOSiR Jasło wygrali dzisiaj, 14 listopada, we własnej hali z Hutnikiem - Wandą Kraków 3-1. To piąte zwycięstwo w tym sezonie drużyny trenera Bartosza Kilara. Jaślanie z kompletem punktów objęli prowadzenie w tabeli.
Wygrana wcale nie przyszła łatwo jasielskiej drużynie. Krakowianie, mimo skromnego dorobku punktowego w tym sezonie (tylko 5 punktów w sześciu meczach) stawili duży opór gospodarzom, którzy też nie mieli najlepszego dnia, popełniając zbyt wiele prostych błędów. Po meczu zawodnicy przyznawali, że był to ciężki pojedynek. W drużynie jasielskiej nie mogli grać chorzy Przemysław Czado i Krzysztof Pamuła. Wrócił po chorobie Bartosz Ochoński. Do kadry meczowej trener wprowadził juniora Piotra Kulikowskiego.

Siatkówka. II liga mężczyzn. Zwycięska passa MKS MOSiR Jasło. Drużyna Bartosza Kilara liderem!

Hutnik - Wanda nękał jaślan mocna zagrywką. W tym elemencie gry najwięcej krzywdy wyrządzali gospodarzom Jakub Popardowski i Michał Krzyżak, który m.in. w I secie doprowadził do stanu 20-19 dla swojej drużyny, zmuszając trenera MKS do poproszenia o czas. W zaciętej końcówce skuteczniejsi byli jaślanie.

Na początku II seta gospodarze nie mogli poradzić sobie z przyjęciem zagrywki Michała Krzyżaka i Hutnik wyraźnie odskoczył 6-1. MKS odrabiał straty, zmniejszał różnicę do 2 punktów, ale nie był w stanie dogonić Hutnika - Wandę. Gdy wydawało się, że jaślanie odwrócą losy seta po ataku Rafała Matuły i mocnej zagrywce Szymona Sobonia, który następną zagrywkę już zepsuł, Hutnik wychodził dosyć szczęśliwie obronną ręką. W końcówce seta krakowianie zablokowali atak na skrzydle Rafała Matuły i odskcozyli na 3 punkty (20-23). Przyjmujący MKS zrehabilitował się skutecznym atakiem (21-23), obronili setbola, ale Rafał Matuła zepsuł zagrywkę i było po secie.

Siatkówka. II liga mężczyzn. Zwycięska passa MKS MOSiR Jasło. Drużyna Bartosza Kilara liderem!

Trzeciego seta goście zaczęli od dobrej gry blokiem, który przełamał udanym zbiciem Rafał Matuła, doprowadzając do stanu 4-5. Jaślanie zdobyli trzy kolejne punkty z rzędu i od stanu 7-5 zaczęli zwiększać przewagę do 5 punktów. Set pod kontrolą już do końca, m.in. po udanych atakach Kamila Warzochy.

Siatkówka. II liga mężczyzn. Zwycięska passa MKS MOSiR Jasło. Drużyna Bartosza Kilara liderem!

Czwartego seta MKS rozpoczął od mocnego uderzenia po m.in. asie serwisowym Mateusza Armaty oraz udanych zbiciach Szymona Sobonia i Kamila Warzochy. Błyskawicznie zrobiło się 5-0. Hutnik nie poddał się. Wykorzystał błędy jasielskiej drużyny, m.in. autowy atak Kamila Warzochy. Nie przyjął zagrywki Rafał Matuła, a chwilę później zablokowany w ataku został Kamil Warzocha i goście doprowadzili do remisu 6-6. Hutnik jednak zepsuł zagrywkę. Do stanu 14-13 trwała walka punkt za punkt. Trener Bartosz Kilar poprosił o czas i po wznowieniu gry jego zespół odjechał rywalom (20-15). Był to przełomowy moment w secie, w którym w samej końcówce udanym atakiem popisał się Anatol Lejko.

Siatkówka. II liga mężczyzn. Zwycięska passa MKS MOSiR Jasło. Drużyna Bartosza Kilara liderem!

Za tydzień siatkarzy jasielskiej drużyny czeka bardzo ciężki weekend. W sobotę (21 listopada) zagrają w Ropczycach z Błękitnymi (zmiana gospodarza meczu ze względu na zajętą halę w Jaśle), a w niedzielę rozegrają zaległy mecz z IV kolejki w Kozienicach z Enea KKS. Do rozegrania mają jeszcze jeden zaległy mecz z GKPS Gorlice. Być może odbędzie się 26 listopada. Pierwszą rundę zakończą meczem wyjazdowym 28 listopada z Arką Tempo Chełm. Runda rewanżowa rozpoczyna się 5 grudnia.

Siatkówka. II liga mężczyzn. Zwycięska passa MKS MOSiR Jasło. Drużyna Bartosza Kilara liderem!

Przed meczem z Hutnikiem - Wandą Kraków minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Bernarda Półtoraka, długoletniego trenera i wychowawcy siatkarskiej młodzieży w Karpatach Krosno, dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Krośnie, trenera siatkarzy MOSiR Brzozów, działacza Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej.

Zdaniem trenera
Bartosz Kilar (MKS MOSiR Jasło):- Przeciwnik nie tyle bardzo wymagający co szwankowała nasza gra. Żyjemy w ciężkich czasach. Kamil Warzocha cały tydzień trenuje na pozycji libero do poniedziałku, a we wtorek okazuje się, że musi grać z powrotem na przyjęciu. Bartosz Ochoński po dwóch tygodniach choroby odbył tylko dwa treningi i to też dzisiaj było widać. Krzysztof Pamuła i Przemysław Czado są przeziębieni, chorują. Mimo naszej słabszej gry liczą się trzy punkty i zwycięstwo. O naszej wygranej przesądziło mniej własnych błędów. W pierwszym secie popełniliśmy trzynaście, w drugim - czternaście błędów. To jest masakra. Nie trenujemy tak jak powinniśmy. Co tydzień na mecz wychodzi inna szóstka.

Siatkówka. II liga mężczyzn. Zwycięska passa MKS MOSiR Jasło. Drużyna Bartosza Kilara liderem!
Bartosz Kilar


Mecz VII kolejki (14 listopada):

MKS MOSiR Jasło - Hutnik-Wanda Kraków 3-1 (25-22, 22-25, 25-18, 25-19)
MKS MOSiR Jasło: Szymon Soboń, Artur Bartosik, Mateusz Armata, Rafał Matuła, Anatol Lejko, Kamil Warzocha, Bartosz Ochoński (libero) oraz Mateusz Michalec; trener Bartosz Kilar.
Hutnik-Wanda Kraków: Daniel Żuchowski, Jakub Filipczak, Michał Krzyżak, Jakub Popardowski, Hubert Szymczak, Marcin Zabawa, Piotr Macheta (libero) oraz Tomasz Wojciechowski, Dawid Fremel, Maciej Jedwabny; I trener Łukasz Przybyła, II trener Mirosław Janawa.
Sędziowali: Małgorzata Krawczyk (Kielce) i Rafał Witkowski (Skarżysko - Kamienna). Mecz bez publiczności.

W pozostałych meczach VII kolejki:
Błękitni Ropczyce - Karpaty Krosno 0-3 (22-25, 24-26, 21-25)
Arka Tempo Chełm - Extrans Sędziszów Małopolski 1-3 (25-18, 23-25, 11-25, 22-25)
AKS V LO Rzeszów - KKS Kozienice 1-3 (22-25, 19-25, 25-17, 19-25)
GKPS Gorlice - Sparta Kraków 0-3 (23-25, 19-25, 20-25)