Majówka z Funduszami Europejskimi przyciągnęła do Generatora Nauki GEN kilkaset osób. Spora w tym zasługa ciekawej oferty, jaką zespół Generatora przygotował z myślą o spragnionych dobrej zabawy i naukowych wrażeń mieszkańcach Jasła i okolic.
Wspólne świętowanie dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej rozpoczęło się od warsztatów programowania z klockami LEGO. Po raz kolejny w ruch poszły zestawy LEGO Education SPIKE Prime. Ich możliwości sprawdzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Libuszy. Najmłodsi pasjonaci nauki odwiedzili z kolei Laboratorium Małego Naukowca.

Na dzieci czekały również animacje i zabawy ruchowe na dziedzińcu Generatora Nauki GEN. Doskonałą zabawę zapewnili w tym przypadku, jak zawsze niezawodni animatorzy z Ziqua Fun. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także brokatowe tatuaże i malowanie twarzy. To jednak nie wszystko. Na dziedzińcu Generatora odbyły się również kreatywne warsztaty plastyczne. Zadaniem uczestników zajęć było przygotowanie flag Polski i Unii Europejskiej.

majówka w GEN w Jaśle

W programie wydarzenia znalazły się także warsztaty z majsterkowania, w ramach których dzieci budowały hotel dla dzikich pszczół. Każdy z uczestników zajęć mógł potem zabrać ze sobą do domu, niecodzienne lokum dla owadów.

Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był seans kina plenerowego. Na dużym ekranie można było zobaczyć film komediowy pt. "Wojna z dziadkiem" z Robertem De Niro w roli głównej. Warto dodać, że po raz kolejny w roli wolontariuszy wystąpili harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich, służąc nam nieocenioną pomocą przy realizacji kolejnej imprezy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.