Na płycie rynku w Jaśle, odbyło się, przygotowywane rokrocznie dla uczczenia dnia urodzin Papieża Polaka, katolickie wydarzenie Fishmob.
17 maja br., na płycie rynku w Jaśle, odbyło się, przygotowywane rokrocznie dla uczczenia dnia urodzin Papieża Polaka, katolickie wydarzenie Fishmob, zorganizowane pod patronatem honorowym Starosty Jasielskiego.

Fishmob jest lednickim odpowiednikiem flashmobu. Każdego roku gromadzi on tłumy zarówno uczniów jasielskich szkół jak i wszystkich zainteresowanych, aby wspólnie, tańcem i muzyką wychwalać Pana.

Siostra Magda Modlińska powitała zgromadzonych gości. W swoim przemówieniu, przywołała postać Świętego Jana Pawła II oraz przypomniała o jego licznych wizytach w naszym regionie. Podziękowała również Adamowi Pawlusiowi - Staroście Jasielskiemu, za objęcie patronatem honorowym tego wydarzenia oraz za troskę o wychowanie młodzieży w duchu polskiej tradycji i wartości.

- To dla mnie wielki zaszczyt, że po raz kolejny mogłem objąć patronatem tę szczególną modlitwę, w której dziękujemy Bogu za Wielkiego Polaka, za Wielkiego Papieża! Cieszę się, że tak dużo młodzieży z jasielskich szkół uczestniczy w tym wydarzeniu. To niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, że nie boicie się wspólnej modlitwy - podkreślił Gospodarz Powiatu Jasielskiego.

Warto wspomnieć, że mieszkańcy ziemi jasielskiej darzą szczególną czcią osobę Świętego Jana Pawła II, który wielokrotnie odwiedzał nasz region. Wielkim zaszczytem jest dla nas również to, że Jan Paweł II przyjął tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jasła. Mieszkańcy posiadają także wiele błogosławieństw Papieża Polaka oraz szereg fotografii, upamiętniających wspólne chwile spędzone z Ojcem Świętym.

Uczestnicy, którzy wzięli udział w akcji, zatańczyli do utworów lednickich. Poszczególne układy choreograficzne zaprezentowali młodzi tancerze ledniccy z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.