Na terenie całego województwa podkarpackiego zostały zorganizowane działania kontrolo-prewencyjne pn. "Trzeźwy poranek". Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. W wyniku kontroli, na drogach powiatu jasielskiego, zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.
Wczoraj, jasielscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Działania te były prowadzone w związku z akcją "Trzeźwy poranek". Odbywała się ona na terenie całego województwa podkarpackiego.

Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od wczesnych godzin porannych. Funkcjonariusze skontrolowali 443 kierujących, z których 3 zdecydowało się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

Dwóch z nich, w Jaśle na ul. Niegłowickiej i na ul. Mickiewicza, zatrzymali mundurowi z wydziału ruchu drogowego. 31-latek kierując oplem miał w organizmie blisko 0,7 promila, natomiast 35-letni kierowca renault 0,9 promila. Trzeciego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie w miejscowości Toki. Badanie alkomatem wskazało u 54-latka prawie promil alkoholu. Wszystkim trzem zostało także zatrzymane prawo jazdy.

Ponadto we wtorek, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, na terenie Skołyszyna, również zatrzymali dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich jechał rowerem mając w organizmie prawie 1,4 promila, natomiast drugi, to kierowca opla, który miał blisko promil. On również stracił prawo jazdy.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, każdy z tych kierowców, będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.