Na kompleksie boisk sportowych w Chorkówce odbyły się dziś (28 maja) XXII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodników z Komend Miejskich i Powiatowych PSP.
Chorkówka była gospodarzem tegorocznych, XXII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym. W zmaganiach wzięli udział strażacy z komend miejskich i powiatowych z całego województwa podkarpackiego. Zawody otworzył oficjalnie podkarpacki komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie st. bryg. Tomasz Baran i wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski.

Brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie poinformował, że strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach drużynowych.

XXII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym

- Pierwsza z nich to sztafeta z przeszkodami, czyli bieg wokół boiska z przeszkodami, z którymi strażacy mogą się spotkać w trakcie codziennej służby przy działaniach gaśniczych. Druga konkurencja to ćwiczenie bojowe, gdzie strażacy w jak najkrótszym czasie muszą rozwinąć typową linię gaśniczą. Liczy się czas, sprawność, koordynacja - powiedział bryg. Marcin Betleja.

Dodał, że są to konkurencje widowiskowe i dynamiczne, ale jednocześnie niebezpieczne i zawodnicy muszą zachować daleko idą ostrożność.

Umiejętności uczestników mistrzostw oceniała komisja złożona z funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

mistrzostwa strażaków w Chorkówce

Rywalizację wygrali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie (Damian Urbanek, Dariusz Liput, Patryk Jakieła, Marcin Walczyk, Marcin Brzana, Piotr Konik, Karol Śnieżek). Na drugim miejscu uplasowała się Komenda Powiatowa PSP z Brzozowa (Wojciech Haduch, Łukasz Struś, Stanisław Sznajder, Tomasz Dymnicki, Piotr Wróbel, Mateusz Turek, Dariusz Federczak), a na trzecim drużyna z PSP w Jarosławiu (Mateusz Borcz, Rafał Sędłak, Paweł Szybiak, Bartłomiej Gilarski, Karol Złotnik, Przemysław Maciąga, Bartłomiej Poprawa).

Klasyfikacja generalna:
1. KM PSP Krosno
2. KP PSP Brzozów
3. KP PSP Jarosław
4. KP PSP Strzyżów
5. KP PSP Nisko
6. KP PSP Stalowa Wola
7. KP PSP Lubaczów
8. KM PSP Rzeszów
9. KM PSP Przemyśl
10. KP PSP Kolbuszowa
11. KP PSP Dębica
12. KMP PSP Tarnobrzeg
13. KP PSP Jasło
14. KP PSP Łańcut
15. KP PSP Sanok
16. KP PSP Mielec
17. KP PSP Ustrzyki Dolne
18. KP PSP Leżajsk
19. KP PSP Przeworsk
20. KP PSP Lesko
21. KP PSP Ropczyce

mistrzostwa podkarpacia w Chorkówce

Najlepsi w sztafecie:
1. KP PSP Brzozów
2. KM PSP Przemyśl
3. KM PSP Krosno

mistrzostwa strażaków w Chorkówce

Najlepsi w ćwiczeniu bojowym:
1. KM PSP Krosno
2. KP PSP Jarosław
3. KP PSP Strzyżów

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.