Na terenie dawnego Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy powstanie nowoczesna hala sportowa. Inwestycja ta, za ponad 7,6 mln zł zapewni doskonałe warunki do uprawiania gier zespołowych i przyczyni się do popularyzacji wielu dyscyplin.
5 czerwca br., w budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Budowa hali sportowej w Trzcinicy". Zarząd Powiatu w Jaśle reprezentowali starosta jasielski Adam Pawluś i wicestarosta Tadeusz Gorgosz. Natomiast stronę wykonawcy, firmę InterHall Sp. z o.o. z Katowic, pełnomocnik Anna Kmiecińska.

Zadanie polega na budowie nowego obiektu - hali sportowej wraz z kontenerowym zapleczem sanitarno-szatniowym. Hala o wymiarach ok. 30x50 m. będzie mieścić wielofunkcyjne boisko z małą bieżnią lekkoatletyczną. Zostanie ona wyposażona w sprzęt sportowy niezbędny do uprawiania wielu dyscyplin tj.: słupki montażowe, siatki, piłkochwyty, kosze, bramki oraz tablicę elektroniczną do wyświetlania wyników. Wszystkie te elementy będzie można dowolnie demontować, w zależności od rodzaju dyscypliny.

Obiekt będzie posiadał także dwie szatnie połączone z łazienkami, ogólnodostępną toaletę oraz pomieszczenie socjalne i magazynowe, dostępne bezpośrednio z hali sportowej.

24 listopada 2023 roku podpisano umowę na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy, który dzięki wykorzystaniu istniejącej infrastruktury szkolnej i podworskiej będzie dysponował własną bazą noclegową. Umożliwi to profesjonalną organizację różnego rodzaju imprez, wystaw i konferencji na dużo większą skalę. Skorzystają z tego również uczestnicy zawodów i zgrupowań klubów sportowych odbywających się w nowo budowanej hali.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie 7.614.684,00 zł przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 5 000 000,00 zł.

Prace powinny zakończyć się w maju 2025 r. Zadanie to doskonale wpisuje się w realizowaną od dawna rozbudowę infrastruktury sportowej, co czyni powiat miejscem przyjaznym dla rozwoju kultury fizycznej.




Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.