Obchody jubileuszu 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaskach odbyły się 1 czerwca.
Ochotnicza Straż Pożarna z Łask świętowała (1 czerwca) setną rocznicę powstania. Jednostka otrzymała sztandar i uhonorowana została Złotym Znakiem Związku. Wydarzenie rocznicowe połączone było z gminnym Dniem Strażaka.
Zasłużeni druhowie otrzymali strażackie medale i odznaczenia. Wójt Gminy Jasło i Prezes Zarządu Gminnego OSP wręczyli zasłużonym druhom z terenu gminy odznaki "Za zasługi dla pożarnictwa Gminy Jasło".

Składając jednostce jubileuszowe życzenia Wojciech Piękoś - wójt Gminy Jasło podkreślił, że dołączyła ona do grona jednostek z terenu gminy Jasło, które już osiągnęły wiek 100 lat. Przypomniał, że w gminie funkcjonuje 12 jednostek, z tego 7 funkcjonujących już jako stulatki.

Najstarszą jest jednostka z Warzyc funkcjonująca już 125 lat, a także jednostki z Szebni, Bierówki, Niepli, Osobnicy, Trzcinicy i Chrząstówki. - Dołączenie do grona stuletnich jednostek to wielki zaszczyt i zobowiązanie. Możecie być dumni, że to Wam - strażacy z Łask - przypadła ta piękna rocznica. Ale tak mi się wydaje, że to również jest poważne zadanie na kolejne lata. To jest zobowiązanie do tworzenia i rozwijania jednostki, poszerzania szeregów, tworzenia przede wszystkim młodzieżowej drużyny pożarniczej, która daje szansę na rozwój jednostki. Lepsza baza lokalowa, o której musicie pomyśleć i myślicie. A także nowszy sprzęt czy nowy samochód. To są plany i życzę Wam na to stulecie, by Wasze plany się spełniły - powiedział wójt.

Wójt Wojciech Piękoś złożył strażakom z Łask deklarację wyposażenia w najbliższym czasie jednostki w nowszy samochód pożarniczy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.