Jasło będzie pierwszym miastem w Polsce, do którego Karsan dostarczy elektryczną wersję autobusu e-Atak.
Miasto Jasło podpisało w czwartek (13 czerwca) z firmą Kinetik Spółka z o.o., autoryzowanym przedstawicielem producenta autobusów Karsan w Polsce, umowę na zakup 6 elektrycznych autobusów o wartości 11,8 mln zł. Jest to element realizowanego przez miasto projektu "Zielony transport publiczny w Jaśle".

- Już niedługo na naszych miejskich ulicach pojawią się pierwsze elektryczne autobusy, a dzięki tej inwestycji Jasło dołączy do miast, które dążą do stworzenia przyjaznego dla środowiska systemu komunikacji publicznej. Jestem przekonany, że to właściwy kierunek - podkreślił podczas podpisywania umowy Adam Kostrząb, burmistrz Jasła.

podpisanie umowy w Jaśle

Firma Kinetik Spółka z o.o. została wyłoniona w przetargu ogłoszonym przez Miasto Jasło. Umowę podpisali Adam Kostrząb, Burmistrz Miasta Jasła oraz Jacek Borkowski, skarbnik Miasta Jasła, a także Slaven Vrhovski, Członek Zarządu Kinetik. W podpisaniu uczestniczyli także Hande Nur Kirişoğlu - Regionalny Dyrektor Sprzedaży Karsan Otomotiv oraz Piotr Bewziuk, dyrektor sprzedaży firmy Kinetik.

- Mamy nadzieję, że nowoczesne, ekologiczne autobusy e-Atak szybko wpiszą się w krajobraz Jasła i zyskają aprobatę mieszkańców, którzy chętnie korzystać będą z nowoczesnego taboru - zaznaczył Slaven Vrhovski, Członek Zarządu Kinetik.

Jasło będzie pierwszym miastem w Polsce gdzie Karsan dostarczy elektryczną wersję autobusu e-Atak. Model e-Atak to nowoczesny autobus, w którym wykorzystywana jest technologia koncernu BMW znana z wysokiej jakości i niezawodności zapewniająca duże zasięgi, szybki czas ładowania, wysoką moc i niskie zużycie energii elektrycznej. Autobusy są przyjazne dla środowiska naturalnego i pasażerów ponieważ są ciche i nie emitują spalin. Posiadają wiele udogodnień gwarantując wysoką jakość i komfort podróży. Zabierają na pokład ok. 50 pasażerów, wyposażone są w kasowniki, biletomat, elektroniczne, czytelne tablice kierunkowe oraz klimatyzację. Osobom starszym wygodę zapewni niska podłoga, a niepełnosprawnym rampa oraz specjalnie wydzielone miejsce dla wózków, czy oznaczenia w języku Braillea.

Jasło, podpisanie umowy

Zakup 6 autobusów elektrycznych w ramach projektu “Zielony transport publiczny w Jaśle" sfinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączna wartość projektu, który obejmuje również zakup trzech dwustanowiskowych stacji ładowania to 14,5 mln zł.
~Kris

14-06-2024 19:27 3 3

Hasło ekologia. Śmiech na sali. Jaka jest ekologia, jak w jednej godzinie jedzie dwa autobusy, prześcigają się który pierwszy ten lepszy. Jeździ Jasiel i MZK. To nienormalne. Włodarz Jasła powinien tu poszukać oszczędności. Powinien pozostawić jednego przewoźnika. I dostosować do potrzeb mieszkańców. Postawić na dojazd do pracy na rano, popołudniu i na noc, i na powrót z pracy do domu. Czego dziś nie ma. A nie wydawać kasy na elektryki które kosztują krocie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.