Spotkania z książką, Letnie Miasteczko, projekcja filmowa, gry i zabawy, koncerty, stoiska rękodzielnicze, wiele innych atrakcji złoży się na tegoroczne Dni Jasła. Święto miasta potrwa trzy dni - od 21 do 23 czerwca.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza w piątek, 21 czerwca od 11.00 do 18.00 na kiermasz książek wycofanych ze zbiorów MBP, zatytułowany "Z książką na wakacje". W tym czasie na skwerze przy bibliotece, od strony ulicy Kościuszki każdy będzie mógł wybrać swoją ulubioną książkę. A o godz. 20.30 na Przystanku Kwiatowa wyświetlony zostanie film "Detektyw Bruno".

Sobota, to kolejny dzień kiermaszu książek ze zbiorów MBP, który potrwa od 9.00 do 15.00. A już od południa na jasielskim rynku, w ramach Letniego Miasteczka, odbędzie się rodzinny piknik czytelniczy pt. "W (koło) książki". Na odwiedzających w tym czasie rynek będą czekać także stoiska Miasta Jasła, CITiKu, Inkubatora Przedsiębiorczości i Jasielskiego Stowarzyszenia Rękodzielników. Spragnionych wiedzy zapraszamy od 13.00 do Generatora Nauki GEN.

Po godzinie 17-tej rozpoczną się koncerty sobotnich gwiazd. Jako pierwszy wystąpi zespół Trick Beck. Trio powstało w styczniu 2012 roku, a ich muzykę można zdefiniować jako alternatywno - tradycyjny rock z elementami industrialnego bluesa.
Około godziny 19-tej na scenę wkroczą muzycy Kobranocki. Toruński zespół w przyszłym roku, będzie świętował 40-lecie istnienia. Powstał w styczniu 1985 roku, z inicjatywy Andrzeja Kraińskiego, Jacka Bryndala i Tomasza "Kieliszka" Kosmy. Za perkusją zasiadł Piotr "Wysol" Wysocki.
Kobranocka gra muzykę odwołującą się do punk rocka, z mocno pacyfistycznymi tekstami, których cechą charakterystyczną (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego) jest abstrakcyjna metaforyka.
Zespół gościł już w Jaśle w 2013, 2015 i 2018 roku. Kobranocka ma na swoim koncie 11 albumów, a najnowsze wydawnictwa "My i Oni" (kwiecień 2019) oraz "Nie bądźmy obojętni" (sierpień 2022) przysporzyły im nową grupę fanów. Kobranockę tworzą: Andrzej "Kobra" Kraiński (gitary, śpiew); Jacek "Szybki Kazik" Bryndal (gitara basowa, śpiew, klawisze), Jacek Moczadło (gitara) oraz Mikołaj Toczko (perkusja), który dołączył do grupy 18 listopada 2023 roku po odejściu Piotra Wysockiego.

Sobotni wieczór koncertowy zakończy występ zespołu Róże Europy. Grupa powstała 13 grudnia 1983 roku, a jej założycielami byli Piotr Klatt i Artur Orzech. Zespół oficjalnie rozpoczął swoją działalność w 1985 roku, podczas występu na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie.

Niedziela to drugi dzień Letniego Miasteczka na jasielskim rynku. Na przybyłych będą czekać stoiska Miasta Jasła, Muzeum Regionalnego, CITiKu, Inkubatora Przedsiębiorczości i Jasielskiego Stowarzyszenia Rękodzielników. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach wicia wianków świętojańskich (w razie deszczu zapraszamy na warsztaty do siedziby Muzeum, ul. Kadyiego 11), a od 15.00 zaprasza do siebie Generator Nauki GEN.
O 14.30, koncertem "Śpiewającoo…" rozpocznie się Jasielski Blok Muzyczny. Na tę część wydarzenia złoży się kilkanaście piosenek, takich wykonawców jak: Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Amy Winehouse, Calum Scott, a także zespołów: Lombard, Budka Suflera. W koncercie wystąpią młodzi uczestnicy zajęć wokalnych w Jasielskim Domu Kultury, prowadzonych przez instruktorki śpiewu: Ewę Grzebień i Katerinę Kryvoruczko: Kuba Kaszowicz, Ola Skałba, Natasza Litwa, Julia Bora, Eliza Mlicka oraz Onofrio Della Medaglia.
Przed jasielską publicznością wystąpią również młodzież i pedagodzy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle.

Dni Jasła 2024 zakończy koncert Dawida Tyszkowskiego, nazywanego objawieniem alternatywnego popu. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy. Debiutował w 2022 roku singlem "Nadal nie śpię", którego producentem był Patrick The Pan. Materiał promowała solowa trasa koncertowa. Artysta na swoim koncie ma również wyjątkowe duety: "Co i tak nadejdzie" ze Skubasem oraz "Nie całuj" z Julią Wieniawą. Teledyski do tych utworów łącznie obejrzało już 5 milionów odbiorców na YouTubie.
17 listopada 2023 r. premierę miało debiutanckie LP artysty "Mój kot zaginął i już raczej nie wróci", promowane przez wyprzedaną w 7 klubach trasę "Mój kot zaginął Tour". W 2024 r. artysta otrzymał nominację do Fryderyka za album roku pop oraz Odkryć Empiku. A to dopiero początek.
Tej jesieni Dawid Tyszkowski powraca z odświeżonym repertuarem. Poza autorskimi piosenkami artysty, spodziewajcie się wielu niespodzianek.

Dni Jasła 2024

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.