W ten weekend (21 - 22 listopada) piłkarze V ligi rozegrają mecze ostatniej kolejki rundy jesiennej. Meczem XIX kolejki jest spotkanie czwartego w tabeli Tempa Nienaszów z trzecim Startem Rymanów. Stawką jest trzecie miejsce na półmetku rozgrywek.
Tempo Nienaszów w końcówce sezonu spotyka się z bardzo wymagającymi rywalami i na dodatek walczącymi o awans. Po Bieszczadach Arłamowie Ustrzyki Dolne i Cosmosie Nowotaniec, do Nienaszowa przyjeżdża Start Rymanów. Drużyna Szymona Gołdy zajmuje 3. miejsce w tabeli i o punkt wyprzedza Tempo. Stawką sobotniego meczu jest miejsce na podium. Tempo wystąpi bez swojego najlepszego strzelca Marcina Walczyka, pauzującego za kartki. Start ostatnio gra w kratkę - wygrywa i przegrywa. Ma w swoich szeregach kilku zawodników imponujących skutecznością. Oprócz najlepszego strzelca Filipa Brożyny (17 goli) , w tym sezonie hat-trickami popisali się Rafał Nikody, Piotr Kaczor, Maciej Zięba i Radosław Nikody. To jedyna drużyna z taką ilością hat-tricków. Wynikiem meczu w Nienaszowie bardzo zainteresowane jest Zamczysko Odrzykoń, które zrównało się punktami z Tempem (po 37 pkt.).

LKS Czeluśnica na boisku o sztucznej nawierzchni w Jaśle podejmuje Wisłok Sieniawa. Dla drużyny trenera Roberta Cionka to mecz być albo nie być w V lidze. Wisłok zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 24 punktów (bilans 6-6-6), a Czeluśnica jest w tabeli na 18. miejscu i ma dokładnie o połowę mniejszy dorobek od teamu Lecha Czai.

Ostoja Kołaczyce gra w Dukli z Przełęczą, niepokonaną od pięciu meczów (4 zwycięstwa i remis), a w trzech ostatnich bez straty gola. Ostoja z trenerem Robertem Podkulskim nie przegrała sześciu ostatnich meczów (2 zwycięstwa i 4 remisy). W tym spotkaniu będziemy świadkami rywalizacji dwóch jasielskich trenerów, bo Przełęcz prowadzi Marcin Łukaczyński. Drużyna z Dukli zajmuje 6. miejsce w tabeli z 32 punktami.

LKS Skołyszyn na pożegnanie jesieni zagra w niedzielę w Korczynie. Kotwica jest 7. w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Drużyna Jana Domarskiego dosyć niespodziewanie przegrała w poprzedniej kolejce w Uhercach. Szarotka przerwała „Kotwie” serię sześciu meczów bez porażki. Natomiast Skołyszyn ciuła punkty i każda zdobycz w Korczynie będzie sukcesem drużyny Bogusława Byczka.

Mecze XIX kolejki (21-22 listopada):
Tempo Nienaszów - Start Rymanów (s. 13)
Sędziują: Piotr Prajsnar oraz Krzysztof Wojnar i Maciej Solecki.

LKS Czeluśnica - Wisłok Sieniawa (s. 13)
Sędziują: Albin Kijowski oraz Mateusz Gumienny i Tomasz Wierdak.

Przełęcz Dukla - Ostoja Kołaczyce (s. 13.30)
Sędziują: Jakub Stodolak oraz Sławomir Kielar i Leszek Śnieżek.

Kotwica Korczyna - LKS Skołyszyn (n. 13)
Sędziują: Mariusz Grela oraz Lucjan Śmietana i Wojciech Heret.

W pozostałych meczach XIX kolejki (21-22 listopada):
Orzeł Faliszówka - Przełom Besko (s. 13)
Zamczysko Odrzykoń - Nafta Jedlicze (s. 14)
Iskra Przysietnica - Szarotka Uherce (n. 13)
Markiewicza Krosno - Beskid Posada Górna (n. 13)
Brzozovia Brzozów - Cosmos Nowotaniec (n. 13)
Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne - Grabowianka Grabówka (n. 13)