W Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024.
Doroczne świętowanie zakończenia sezonu artystycznego odbyło się nie mniej hucznie niż w roku ubiegłym. Widzowie tego emocjonującego wydarzenia podsumowującego systematyczną współpracę instruktorów oraz uczestników zajęć pracowni: tańca, śpiewu, teatru i plastyki mogli zanurzyć się w wyjątkowy świat, wykreowany w przestrzeni Jasielskiego Domu Kultury.

Radosne piątkowe (14 czerwca) widowisko było zarówno uroczystym zwieńczeniem całorocznego zaangażowania młodszych i starszych jaślan w kulturalną ofertę instytucji, jak i wspaniałym przyczynkiem do rodzinnych spotkań w Jasielskim Domu Kultury.

Magiczne chwile rozpoczęły się już wraz z przekroczeniem progu. Wystawa prac plastycznych przywitała odwiedzających swymi żywymi kolorami i mnogością tematów. Następnie recytatorzy wprowadzili widzów w uroczysty acz pogodny nastrój, zapowiadając niezapomniane audiowizualne przeżycia. W ramach niespodzianki publiczność mogła usłyszeć między innymi śpiew chóralny oraz dwa z eurowizyjnych hitów ostatnich lat: francuskojęzyczną kompozycję "Voilà!" oraz ukraińską pieśń "Stefania". Na widzów czekała także muzyczna, nostalgiczna podróż do Włoch za sprawą utworu "Un core malato". Pojawiła się także zaśpiewana w iście bondowskim stylu piosenka "Feeling Good".

Deski sceny rozgrzały zespoły taneczne: dziecięca formacja hip-hopowa oraz dorośli tancerze grupy Retro Dance, którzy porwali widzów pełnymi energii choreografiami do światowych hitów lat 80. Niemałym zaskoczeniem okazały się także występy mażoretek, ujmujące precyzją i koordynacją ruchów.

Młodzież i dorośli występujący na scenie zahipnotyzowali publiczność swymi tanecznymi pokazami oraz wokalnymi popisami. Nie obyło się bez braw, szerokich uśmiechów, a nawet wzruszeń urzeczonych widzów. To interdyscyplinarne celebrowanie kolejnej udanej współpracy stanowiło doskonałą okazję do podziwiania talentów drzemiących w mieszkańcach Jasła, które instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury pielęgnują z nieukrywaną radością.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.