LKS Skołyszyn na koniec rundy jesiennej przegrał dzisiaj, 22 listopada, na wyjeździe z Kotwicą Korczyna 2-5.
Brak skuteczności to główna przyczyna wysokiej porażki Skołyszyna. Goście na początku meczu, przy wyniku 0-0, mieli trzy okazje do zdobycia goli, ale żadnej nie wykorzystali. Na listę strzelców mogli się wpisać Artur Walczyk i dwukrotnie Marek Zawisza, któremu jeden strzał obronił Dariusz Nowak, a raz golkiperowi Kotwicy w sukurs przyszedł słupek.

Kotwica zdobyła prowadzenie po golu grającego prezesa Patryka Fryca. Na 2-0 podwyższył Tomasz Janusz, któremu strzał z rzutu karnego obronił Mateusz Fumanek, ale przy dobitce bramkarz gości był już bezradny. Sędzia podyktował „jedenastkę” za dotknięcie piłki ręką w polu karnym. Po przerwie gospodarze zdobyli trzeciego gola i mimo, iż podopieczni trenera Bogusława Byczka zdobyli kontaktowego gola (Sebastian Figura), to Kotwica zaczęła dominować, co udokumentowała kolejnymi dwoma bramkami. W ostatniej minucie Szymon Filipak, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko, zmniejszył rozmiary porażki. Kotwica już nie wznowiła gry, bo sędzia w tym momencie zakończył spotkanie.

Mecz rozgrywany był na bardzo ciężkim boisku przy przenikliwym zimnie, potęgowanym przez wiatr.

LKS Skołyszyn przegrał 11. mecz w tym sezonie. Wygrał w rundzie jesiennej 4 mecze i 4 zremisował.

Mecz XIX kolejki (22 listopada):
Kotwica Korczyna - LKS Skołyszyn 5-2 (2-0)
1-0 Patryk Fryc (28), 2-0 Tomasz Janusz (36), 3-0 Marcin Balawajder (47), 3-1 Sebastian Figura (51), 4-1 Tomasz Kolasiński (55), 5-1 Seweryn Kędzior (60), 5-2 Szymon Filipak (90)

Kotwica: Dariusz Nowak (84 Dawid Bazan) - Paweł Urbanek, Tomasz Janusz, Patryk Fryc, Adrian Piękoś - Dawid Florian, Dawid Surmacz, Tomasz Kolasiński (76 Maciej Gorzynik), Seweryn Kędzior (84 Jakub Dziadura), Dawid Zych (76 Wiktor Czajka) - Marcin Balawajder (76 Grzegorz Puk); trener Jan Domarski.
Skołyszyn: Mateusz Furmanek I - Tomasz Syzdek, Patryk Marszałek, Mateusz Jankowicz, Mariusz Kurczaba (70 Mateusz Furmanek II) - Artur Walczyk (81 Szymon Filipak), Marek Zawisza, Sebastian Figura, Jakub Zawisza (60 Mateusz Skrzyszowski) - Kacper Stój, Tobiasz Walczyk (76 Mateusz Skok); trener Bogusław Byczek.
Sędziowali: Mariusz Grela oraz Lucjan Śmietana i Wojciech Heret. Mecz bez publiczności.

W pozostałych niedzielnych (22 listopada) meczach XIX kolejki:
Iskra Przysietnica - Szarotka Uherce 0-1 (0-0): 0-1 Jarosław Zaniewicz (69).
Markiewicza Krosno - Beskid Posada Górna 2-2 (1-2): 0-1 Tomasz Kasperkowicz (4), 0-2 Piotr Świder (17), 1-2 Paweł Jarząb (32), 2-2 Paweł Jarząb (87).
Brzozovia Brzozów - Cosmos Nowotaniec 0-2 (0-0): 0-1 Piotr Gomułka (80), 0-2 Martin Geci (88).
Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne - Grabowianka Grabówka 3-0 (1-0): 1-0 Radosław Macnar (36), 2-0 Mateusz Kuzio (48), 3-0 Radosław Macnar (90+2).

Do rozegrania pozostały dwa zaległe mecze z XV kolejki: Iskra Przysietnica - Przełom Besko oraz Markiewicza Krosno - Grabowianka Grabówka. Planowany termin - 28 listopada.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.