W środowy ranek po raz pierwszy poleciał samolot z Rzeszowa na Majorkę. Na pokładzie zasiadł komplet pasażerów.
- Majorka to kolejny słoneczny kierunek, oczekiwany przez mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów. Nowa destynacja poszerza wybór miejsc na wakacje dla osób, które cenią sobie zorganizowany wypoczynek, a warto zauważyć, że w tym roku w czarterach odprawiliśmy już ponad 90 tysięcy osób, co kilka lat temu nie zdarzało się nawet przez cały rok - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Loty na Majorkę, która słynie przede wszystkim z bajkowych plaż i krystalicznie czystego morza, odbywają się co środę, a samolot czarterowany przez TUI Poland odlatuje o godzinie 9:25. Pierwszy rejs z Majorki przywitał na podrzeszowskim lotnisku tradycyjny salut wodny wykonany przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą. Na pokładzie pierwszego czarteru, operowanego Boeingiem 737-73S przez linie Buzz, znalazł się komplet pasażerów (148), na których przed odlotem czekały jeszcze słodkie niespodzianki oraz prezenty od lotniska.

- Inauguracja tych połączeń czarterowych to ważne wydarzenie nie tylko dla lotniska, ale również dla TUI. Sezon Lato 2024 to podwojenie naszej oferty z wylotem z Rzeszowa, a kolejne lata przyniosą dalsze wzrosty, widzimy to po ogromnym popycie na naszą ofertę - dodaje Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.

Majorka jest trzecim tegorocznym debiutem z Jasionki, po Alicante i Izmirze. W tym sezonie z podrzeszowskiego lotniska można polecieć bezpośrednio w sumie w 28 kierunkach, do 15 krajów: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry oraz Włoch, Chorwacji, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także nad polskie morze. Obecnie, w szczycie sezonu, obsługiwane są wszystkie kierunki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.