W połowie czerwca, jasielską komendę odwiedzili uczniowie z klas o profilu mundurowym z Zespołu Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy. Dzięki temu, młodzież mogła z bliska zapoznać się z zawodem policjanta, poznając specyfikę służby w różnych wydziałach.
Uczniowie z Trzcinicy zwiedzanie komendy rozpoczęli od spotkania z technikiem kryminalistyki. Mogli w praktyce zobaczyć jak zabezpiecza się różnego rodzaju ślady. Porozmawiali także o tym, jakie czynności należy wykonać, aby znaleźć na miejscu przestępstwa to, co później może okazać się kluczowym dowodem w sprawie.

Następnie młodzież zobaczyła, w jaki sposób używa się środków przymusu bezpośredniego, w tym pałki służbowej typu tonfa. Kolejnym punktem zwiedzania była policyjna strzelnica i prezentacja jednostek broni, których w służbie używają funkcjonariusze.

Na koniec, mundurowi zaprezentowali motocykl i radiowozy, które są wykorzystywane przez policjantów z wydziału ruchu drogowego.

Podczas spotkania, policjanci przybliżyli specyfikę służby w różnych wydziałach. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące służby oraz zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi. Opowiedzieli o ścieżce rekrutacyjnej do naszej formacji oraz wskazali cechy, jakimi powinien charakteryzować się kandydat do służby w Policji. Podkreślali, że wszelkie niezbędne informacje dotyczące pracy w Policji znajdują się na stronie internetowej praca.policja.pl.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.