Asp. szt. Łukasz Machowski ponownie zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej w V Mistrzostwach Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IM! W klasyfikacji OPEN zajął natomiast 4 miejsce. Mistrzostwa odbyły się w ramach zawodów Susz Triathlon 2024.
29 czerwca br., w Suszu, czyli nieformalnej polskiej stolicy triathlonu, odbyły się zawody Susz Triathlon 2024. W ramach imprezy, zorganizowano także V Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IronMan.

Do pokonania był dystans - 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu. Udział w zawodach wzięło 476 zawodników, w tym 25 policjantów. Jednym z reprezentantów Polskiej Policji był asp. szt. Łukasz Machowski z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.


W poprzednim roku, "Machony" wygrał swoją kategorie wiekową, a w klasyfikacji OPEN był piąty. W tym roku, ponownie zajął I miejsce w swojej kategorii, natomiast w klasyfikacji OPEN, poprawił wynik o jedno oczko, zajmując czwarte miejsce! Czas jaki potrzebował do ukończenia trasy to 4:49:10.
Warto dodać, że początkiem czerwca asp. szt. Łukasz Machowski oraz asp. szt. Jerzy Poszelężny, który również służy w jasielskiej komendzie, wzięli udział w zawodach Triathlon Rzeszów. Pokonując dystans ¼ IM nasi koledzy zajęli odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Łukasz triathlon trenuje od 5 lat. Na co dzień pełni służbę jako technik kryminalistki. Natomiast Jurek od 10 lat trenuje bieganie i jazdę na rowerze. W jasielskiej komendzie pracuje jako oficer dyżurny.

Obaj podkreślają, że sport jest bardzo ważny w ich życiu. Pozwala "wyczyścić głowę" oraz pozytywnie wpływa na zdrowie. Dodają, że w treningach oraz podczas udziału w zawodach, dostają ogromne wsparcie od swoich rodzin. Najbliżsi zawsze mocno ich dopingują i dodają wiele siły w trudnych momentach.

~Dumna Rodzina

04-07-2024 14:44 0 12

Bez względu na porę roku, bez względu na aurę za oknem, bez względu na okoliczności - trenowałeś. Małymi krokami przesuwałeś granice swoich fizycznych możliwości, by 29.06.2024 znowu stanąć na podium... By godnie reprezentować nie tylko siebie, ale również KPP Jasło.
Gratulujemy Ci po raz kolejny ogromnego sukcesu!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.