PKP Intercity uruchamia od 13 grudnia br. nowe połączenia kolejowe z Jasła do Krakowa i Zagórza. Pociągi „Bieszczady” i „Wetlina” będą kursować dwa razy dziennie przez 7 dni w tygodniu na trasie Kraków-Zagórz i Zagórz-Kraków.
13 grudnia 2020 r. wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Znajdą się w nim nowe połączenia relacji Zagórz – Kraków przez Sanok, Krosno, Jasło, Biecz i Gorlice.
Przejazd pociągiem „Bieszczady” z Jasła (godz. 6.37) do Krakowa (godz. 9.30) potrwa 2 godziny i 53 minuty. Następnie pociąg, już jako „Wetlina”, będzie wracał z Krakowa o godz. 9.44 i dotrze do Jasła na godz. 12.38. O godz. 16.17 pociąg „Bieszczady” wyjedzie z Jasła i dojedzie do Krakowa na godz. 19.01. Powrót będzie możliwy pociągiem „Wetlina”, który wyjedzie z Krakowa o godz. 19.22 wracając do Jasła na godz. 22.15. Pociągi będą omijać stację Stróże.

Nowe kursy pozwolą na lepsze skomunikowanie południowej części województwa podkarpackiego z Krakowem i dadzą możliwość połączeń przesiadkowych do Warszawy, Gdańska, Gdyni, Katowic i Wrocławia.
Cena biletu będzie zapewne zgodna z taryfą, jaka obowiązuje obecnie w pociągach PKP Intercity kursujących na trasie Jasło – Kraków i wyniesie 25,90 zł. Pasażerowie będą mogli skorzystać z wszystkich ustawowych ulg.

Starosta jasielski Adam Pawluś wnioskował o utworzenie tych połączeń i przesłał list z podziękowaniem dla prezesa Zarządu PKP Intercity Marka Chraniuka za ich utworzenie.