Siatkarze MKS MOSiR Jasło wygrali dzisiaj, 28 listopada, na wyjeździe z Arką Tempo Chełm 3-2 w ostatnim meczu bardzo udanej I rundy rozgrywek. Rewanże rozpoczynają się 5 grudnia.
Team Bartosza Kilara wygrał ósmy mecz, a pierwszy za 2 punkty. Arka Tempo Chełm okazała się bardzo wymagającym rywalem. W zespole gospodarzy grają doświadczeni zawodnicy z Lublina i Świdnika.

I seta jaślanie wygrali bardzo pewnie, ale w II górą już byli gospodarze. Dwa następne sety były bardziej zacięte - punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi niż 2-3 punkty. W tie-breaku dominacja jasielskiej drużyny była już bardzo wyraźna. Gospodarze nie wytrzymali kondycyjnie trudów meczu.

Co przesądziło o kolejnym sukcesie MKS MOSiR Jasło? - Zespołowość, walka, determinacja. Byliśmy drużyną gdy wygrywaliśmy i byliśmy drużyną także gdy przegrywaliśmy - powiedział trener jasielskiego zespołu Bartosz Kilar.

W MKS MOSiR zadebiutował w tym sezonie Tomasz Nowak, wychowanek Bartosza Kilara, obecnie studiujący w Warszawie, ale ze względu na zawieszenie zajęć na uczelniach, przebywający w rodzinnym domu i tym samym mający możliwość trenowania z drużyną jasielską.

W pierwszej części sezonu MKS MOSiR Jasło wygrał 8 meczów, w tym siedem za 3 punkty. Przegrali jedynie z KKS Kozienice, z którym rewanż zostanie rozegrany w Jaśle. Podopieczni Bartosza Kilara są wiceliderem z dorobkiem 23 punktów (24-10, punkty 801-720). - To bardzo udana pierwsza runda rozgrywek. Gdyby ktoś mi powiedział przed sezonem, że wygramy osiem meczów i będziemy wiceliderem, to bym nigdy w to nie uwierzył - powiedział trener. - Teraz czeka nas trudne wyzwanie utrzymania tej pozycji i powalczenia z Kozienicami o wygranie grupy. Wszyscy będą się teraz na nas szczególnie mobilizować. Ciężko pracujemy na treningach, żeby podołać wyzwaniu - dodał Bartosz Kilar.

Rewanże rozpoczynają się już 5 grudnia. Jaślanie grają na wyjeździe z AKS V LO Rzeszów.

Mecz IX kolejki (28 listopada):
Arka Tempo Chełm - MKS MOSiR Jasło 2-3 (17-25, 25-18, 22-25, 25-20, 7-15)
MKS MOSiR Jasło: Szymon Soboń, Przemysław Czado, Artur Bartosik, Anatol Lejko, Rafał Matuła, Mateusz Armata, Bartosz Ochoński (libero) oraz Mateusz Michalec, Krzysztof Pamuła, Tomasz Nowak (libero); trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach IX kolejki:
Błękitni Ropczyce - Hutnik - Wanda Kraków 1-3 (23-25, 26-28, 25-22, 19-25)
AKS V LO Rzeszów - Karpaty Krosno 0-3 (22-25, 25-27, 20-25)
GKPS Gorlice - Extrans Sędziszów Małopolski 0-3 (19-25, 19-25, 19-25)
Sparta Kraków - KKS Kozienice 0-3 (20-25, 13-25, 23-25)

Do rozegrania z I rundy pozostały dwa mecze zaległe:
KKS Kozienice - Arka Tempo Chełm (3 grudnia)
Hutnik-Wanda Kraków - GKPS Gorlice (4 grudnia)