O wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, czyli o około 4 proc. wzrosły stawki podatku od nieruchomości na 2021 rok, w porównaniu ze stawkami z 2020 roku. Taką decyzję podjęli radni podczas XXXVI sesji Rady Miejskiej w Jaśle.
W nowym roku stawki od budynków mieszkalnych lub ich części wyniosą od 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej – 0,59 zł, czyli o 2 grosze więcej.

Podatek związany z prowadzeniem działalności gospodarczej wynosił 21,33 zł/metra kwadratowego, w przyszłym roku będzie to 22,28 zł/metra kwadratowego.

Podatek od powierzchni użytkowej budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych wynosił 4,70 zł/metra kwadratowego, teraz będzie to 4,91 zł/metra kwadratowego.

Natomiast podatek od metra kwadratowego powierzchni gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej podniesie się z 0,85 zł do 0,88 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.