II Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Niepodległa, Niepokorna” zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się od 5 do 10 listopada online na podstawie przesłanych przez uczestników nagrań.
Jury w składzie: Lucyna Szarek (muzyk, emerytowany nauczyciel i dyrygent chóru) i Jacek Buczyński (aktor i reżyser) po wysłuchaniu 8 prezentacji w kategorii recytacji i 25 piosenek postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria - recytacja
Uczestnicy w wieku 11 - 15 lat:
II nagroda - Natalia Żegleń
Uczestnicy w wieku 16 - 18 lat:
I nagroda- Jonatan Maciejowski
I nagroda- Wojciech Knapik
II nagroda – Aleksandra Leśniak
III nagroda- Agnieszka Zoła

Kategoria- piosenka:
Uczestnicy w wieku 11 - 15 lat:
I nagroda – Oliwia Lenart
I nagroda- Dawid Wojnarowicz
II nagroda- Aleksandra Rak
II nagroda- Laura Gondek
III nagroda- Emilia Starzec
III nagroda – Karolina Polak
Wyróżnienia: Anna Kiszka, Igor Gacek, Marcelina Nawracaj
Uczestnicy w wieku 16 - 18 lat:
I nagroda- Kinga Zych
II nagroda -Adrian Bałucki
II nagroda Katarzyna Sokołowska
Wyróżnienie: Natalia Spólnik

Jury w swojej ocenie kierowało się przede wszystkim doborem repertuaru , umiejętnością i szczerością interpretacji wykonywanych utworów oraz walorami wokalnymi uczestników konkursu. Znaczenie także miała jakość nagrania materiałów przesłanych na konkurs. Jury zwraca również uwagę aby poszerzyć poszukiwania repertuarowe o utwory mniej znane jak również te, które wyrażają radość z odzyskania niepodległości.

Organizatorzy informują, że nagrody otrzymane w konkursie zostaną wysłane pocztą. Laureaci proszeni są o skontaktowanie się z sekretariatem JDK tel. 134435150 i podanie adresu, na który należy wysłać nagrodę.