W minioną sobotę, 5 grudnia, Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadziła przedświąteczną zbiórkę żywności na rzecz najbiedniejszych. W 13 sklepach zebrano 4 tysiące kilogramów produktów spożywczych.
- W corocznej akcji zwykle uczestniczyli wolontariusze szkolnych kół Caritas. W tym roku, z powodu ograniczeń związanych ze stanem epidemii, młodzież z kół Caritas zastąpili żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W akcje zaangażowało się również Podkarpackie Kuratorium Oświaty, Zarząd Główny „Solidarności” w Rzeszowie, Związek Strzelecki „Strzelec” oraz nauczyciele i studenci, którzy jako wolontariusze pełnili dyżury w sklepach, zachęcając robiących zakupy do podzielenia się nimi z ludźmi ubogimi - informuje ks. Tomasz Nowak, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zebrała 4 tony żywności dla ubogich

Jak wyjaśnia ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. - Dzięki hojności mieszkańców Rzeszowa i okolic do magazynu Caritas Diecezji Rzeszowskiej trafiło około 4 tysiące kilogramów trwałej żywności, która zostanie przekazana najbiedniejszym rodzinom oraz osobom bezdomnym i samotnym jako pomoc w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia – powiedział ks. Piotr Potyrała.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zebrała 4 tony żywności dla ubogich

Jeszcze w grudniu rzeszowska Caritas planuje akcję zorganizowania ponad tysiąca prezentów od św. Mikołaja oraz 900 paczek na Święta Bożego Narodzenia dla najuboższych.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zebrała 4 tony żywności dla ubogich