Przedstawiciele diecezjalnej Caritas wraz ze św. Mikołajem 6 grudnia odwiedzili Trzcinicę, której mieszkańcy zostali poszkodowani przez czerwcową powódź. Dzieci otrzymały prezenty przygotowane na podstawie listów napisanych do św. Mikołaja.
Ponad tysiąc osób zostało obdarowanych przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej z okazji św. Mikołaja. 6 grudnia przedstawiciele Caritas ze św. Mikołajem odwiedzili poszkodowanych przez powódź mieszkańców Trzcinicy. Najbliższe plany organizacji charytatywnej związane są z pomocą w przeżyciu świąt Bożego Narodzenia.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej od lat organizowała duże spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci i osób niepełnosprawnych, w czasie którego wszyscy otrzymywali prezenty (najczęściej w Hali Podpromie w Rzeszowie). W tym roku, w związku ze stanem pandemii, nie było możliwości zorganizowania takiego spotkania, mimo to rzeszowska Caritas zatroszczyła się o obdarowanie prezentami potrzebujących.

Dzięki ofiarności diecezjan oraz wsparciu prezesa Asseco Poland i Fundacji PGE przygotowano ponad tysiąc paczek, które jeszcze w minionym tygodniu zostały rozwiezione do osób ubogich i dzieci niepełnosprawnych z terenu całej diecezji.

6 grudnia przedstawiciele diecezjalnej Caritas wraz ze św. Mikołajem odwiedzili Trzcinicę, której mieszkańcy zostali poszkodowani przez czerwcową powódź. Dzieci otrzymały prezenty przygotowane na podstawie listów napisanych do św. Mikołaja. W najbliższych dniach kolejna grupa dzieci z kilku miejscowości otrzyma podobne upominki. Ponadto przygotowano prezenty dla 120 seniorów z terenów powodziowych.

Kolejną akcją diecezjalnej Caritas będzie przygotowanie paczek na Święta Bożego Narodzenia, których część do tej pory była przekazywana podczas Wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych. W tym roku Wigilia będzie mieć inną formę. - Nie będzie tradycyjnego spotkania przy stole, życzeń i dzielenia się opłatkiem, ale nie zostawimy tych osób bez wsparcia i kilka dni przed świętami rozdamy około 900 paczek żywnościowych – mówi ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Ksiądz Piotr Potyrała zachęca również do udziału w ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. - W naszej diecezji mamy do rozprowadzenia 44 tysiące małych i 16 tysięcy dużych świec. Co roku się to udawało i mam nadzieję, że także teraz, w trudnym czasie, nie zabraknie wrażliwych serc – powiedział duchowny.