24 laptopy i 6 modemów, o łącznej wartości 60 tysięcy złotych, wójt gminy Osiek Jasielski Andrzej Stachurski przekazał dyrektorom szkół. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu "Zdalna Szkoła".
W Urzędzie Gminy w Osieku Jasielskim 6 maja odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu komputerowego o łącznej wartości 60 tysięcy złotych, zakupionego w związku z realizacją projektu grantowego pod nazwą: Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Do szkół trafiły 24 laptopy, wyposażone w licencję Office i zabezpieczone oprogramowaniem antywirusowym Arcabit . Ponadto samorząd gminny przekazał 6 modemów ALCATEL z kartą SIM i pakietem Internetu, dla dzieci, które nie mają dostępu do Internetu.

Dyrektorzy szkół przekażą sprzęt potrzebującym uczniom. Po zakończeniu zdalnej nauki i powrocie szkół do stacjonarnego nauczania, wszystkie laptopy będą wykorzystywane przez placówki oświatowe w normalnej pracy.