„Formy wsparcia dla przedsiębiorców oraz innowacyjnych pomysłów” to temat już dziewiątej edycji Virtual Wednesday Innovation Night, cyklicznego spotkania miłośników biznesu, nauki, startupów, inwestowania oraz prototypowania - informuje Katarzyna Koniuch z Podkarpackiego Centrum Innowacji.
- Motywem przewodnim wydarzenia będą formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców oraz innowacyjnych pomysłów. Reprezentanci instytucji opowiedzą o prowadzonych programach. Na zakończenie przedstawiciel startupu podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą wynikającą z wdrożonych grantów i dofinansowań, które pozwoliły na rozwój jego firmy - mówi Wojciech Fiksa, event project manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

W trakcie środowego wydarzenia Rafał Cencora, wiceprezes HugeTECH przybliży uczestnikom temat "Fools Friends and Family - w 2020 kto przejął rolę pierwszego inwestora i gdzie go znaleźć?". Agnieszka Godawska z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego omówi rolę managera inkubacji, przedstawi przykłady pomysłowych startupów z regionu, a także zwróci uwagę na popularność platformy "Start In Podkarpackie".

Tematem wystąpienia Krzysztofa Borowicza, dyrektora ds. rozwoju technologii w Podkarpackim Centrum Innowacji będzie „Program grantowy PCI na prace B+R jednostek naukowych”, zaś Natalia Rymarczuk reprezentująca Poznański Park Technologiczno-Naukowy zaprosi do programu „Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców”. Na zakończenie o łączeniu pasji z pracą i umiejętnościami, a także o drodze od pomysłu do komercjalizacji dzięki funduszom europejskim opowie Paweł Goclon z Botmod sp. z o.o.

Virtual Wednesday Innovation Night to spotkanie, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń Podkarpackiego Centrum Innowacji. Dziewiąta edycja odbędzie się w środę, 9 grudnia, o godzinie 17:00 w przestrzeni wirtualnej. Udział w wydarzeniu jest w pełni bezpłatny, wymagana rejestracja za pośrednictwem platformy GetResponse: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/win9-formy-wsparcia

Więcej informacji na stronie: www.pcinn.org.