Do 28 grudnia br. można nadsyłać zgłoszenia do XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, organizowanego przez Jasielski Dom Kultury.
Tegoroczna edycja odbiega od tradycyjnej, dotychczas stosowanej formuły. Nagranie video wraz kartą zgłoszeń i zgodą na przetwarzanie danych należy przesłać na adres: nanutekantyczek@gmail.com. Koncert laureatów zaplanowany jest na 16 stycznia 2021 r. /sobota / o godz. 16.00 i w zależności od sytuacji epidemiologicznej, odbędzie się w JDK lub online.

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” adresowany jest do dzieci i młodzieży (solistów i zespołów) z województwa podkarpackiego oraz województw sąsiednich. Jego celem jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie znanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

Jurorzy (pod przewodnictwem Beaty Bednarz) oceniać będą: autentyczność prezentacji i interpretacji, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców, aranżacje, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne. W XXVI edycji organizatorzy przewidują dodatkową nagrodę za najlepsze wykonanie kolędy z Podkarpacia.
Partnerem wydarzenia jest sieć sklepów MPM z Jasła.