Siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały w sobotę, 12 grudnia, we własnej hali z Marbą Sędziszów Małopolski 0-3.
Był to ostatni mecz I rundy rozgrywek, w której jaślanki wygrały cztery mecze i dwa przegrały z pretendentkami do awansu SST Lubcza Racławówka i Marbą Sędziszów Małopolski. To pierwsza porażka jaślanek w swojej hali w tym sezonie.

Siatkówka. Podkarpacka I Liga Kobiet. Porażka UKS MOSiR Jasło na koniec I rundy

Drużyna jasielska powalczyła w I secie. Później dominacja Marby była już wyraźna. Siatkarki UKS MOSiR miały problem z odbiorem mocnej zagrywki. Rywalki lepiej grały blokiem, skuteczniejsze były także w ataku. W II i III secie przyjezdne prowadziły z przewagą kilku punktów. Jedynie w III secie jaślanki odrobiły nieco straty, zmniejszając przewagę Marby do 3 punktów (9-12). Trener gości Maciej Leś poprosił o czas i wszystko wróciło do równowagi w jego zespole.

- Marba to dobrze ułożony zespół, grający z wyrachowaniem, szybką piłkę. Pozwoliliśmy rywalkom na zbyt wiele. Z naszej strony nie było pewności gry. Mam nadzieję, że ten zespół będzie jeszcze trochę lepiej grał. Zebraliśmy się przed sezonem, bo wcale nie było pewności czy wystartujemy. Gramy po to, żeby siatkówka żeńska była nadal w Jaśle. Pracującym zawodniczkom często trudno pogodzić treningi z obowiązkami zawodowymi. Zespół byłby mocniejszy, ale dwie najlepsze zawodniczki przeszły do Tarnowa - powiedział trener UKS MOSiR Jasło Leszek Wierzgacz.

W najbliższą sobotę, 19 grudnia, rozpoczyna się runda rewanżowa. Jaślanki we własnej hali grają z liderem SST Lubcza Racławówka.

Mecz VII kolejki (12 grudzień):
UKS MOSiR Jasło - KS Marba Sędziszów Małopolski 0-3 (19-25, 14-25, 11-25)
UKS MOSiR Jasło: Katarzyna Marcisz, Joanna Bernacka, Natalia Świder, Agnieszka Górniak, Beata Kurczaba, Aleksandra Lidwin, Angelika Dubiel (libero) oraz Monika Trojan, Magdalena Michalska, Zuzanna Bernacka, Dominika Dybaś, Weronika Wolak-Libuszowska, Kinga Hap (libero); trener: Leszek Wierzgacz.
Marba: Pamela Petrykowska, Magdalena Milczanowska, Wioletta Deć, Natalia Murdza, Magdalena Czebiera, Katarzyna Kupiec, Karolina Ziajor (libero) oraz Bernadetta Nobis; trener Maciej Leś.
Sędziowali: Mateusz Drabik i Mirosław Moździoch. Mecz bez publiczności.

W pozostałych meczach VII kolejki:
TKF ITS Anilana Rakszawa - MKS Łańcut 0-3 (13-25, 13-25, 14-25)
KS Feniks Radymno - SST Lubcza Racławówka 0-3 (8-25, 12-25, 12-25)
Pauzował KU AZS UR Rzeszów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Andrzeja Tenerowicza z meczu UKS MOSiR Jasło - Marba Sędziszów Małopolski.