Policjanci i pracownicy cywilni jasielskiej komendy włączyli się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do samotnie mieszkającej kobiety z gminy Nowy Żmigród.
„Szlachetna paczka” należy do jednych z najbardziej rozpowszechnionych projektów społecznych w Polsce. Główną ideą tej akcji jest chęć przekazywania bezpośredniej pomocy, tak by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Szlachetna paczka od jasielskich policjantów dla samotnej kobiety z gminy Nowy Żmigród

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, wybrane rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Najważniejsze jednak w tej akcji jest spotkanie z drugim człowiekiem. Dlatego policjanci nie zapomnieli o rodzinach i osobach potrzebujących wsparcia i aktywnie przyłączyli się do realizacji tej idei.

Szlachetna paczka od jasielskich policjantów dla samotnej kobiety z gminy Nowy Żmigród

Funkcjonariusze z anonimowej bazy wybrali jedną rodzinę, której postanowili pomóc. Za pieniądze zebrane wśród policjantów i pracowników jasielskiej komendy, przygotowali „szlachetną paczkę” na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy.

Szlachetna paczka od jasielskich policjantów dla samotnej kobiety z gminy Nowy Żmigród

- Znalazły się w niej m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, odzież, lodówka, węgiel, a także nowe drzwi wejściowe do budynku - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. - Wczoraj przed południem wolontariusze i policjanci z zastępcą komendanta powiatowego policji w Jaśle podkomisarzem Bartłomiejem Świerczkiem odwiedzili wybraną rodzinę i przekazali przygotowane dla niej paczki. Podarunki trafiły do będącej w bardzo trudnej sytuacji materialnej, 73-letniej kobiety. Prezenty sprawiły jej dużą radość i wywołały uśmiech na jej twarzy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.