W 39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, 13 grudnia w Jaśle upamiętniono w symboliczny sposób to wydarzenie, jedno z najbardziej dramatycznych w powojennej Polsce.
W kościele pw. św. Stanisława BM w Jaśle odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny oraz jasielskich ofiar stanu wojennego.

Jasło. Symboliczne obchody 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Po mszy starosta jasielski Adam Pawluś, etatowy członek zarządu powiatu Jan Muzyka, działacze jasielskiej Solidarności - Kazimierz Rozembeiger, Kazimierz Poniatowski i Paweł Pietrusza oraz przedstawiciele posłanki Marii Kurowskiej złożyli kwiaty przed tablicą poświęconą bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Jasło. Symboliczne obchody 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Starosta Adam Pawluś w krótkim wystąpieniu przypomniał, jak wielką tragedią dla Polaków był stan wojenny. Podkreślał, że musimy o tych tragicznych wydarzeniach pamiętać i przekazywać tę wiedzę młodym pokoleniom. Zwrócił się do nauczycieli z prośbą, żeby młodym ludziom wyjaśniać na czym polega demokracja, na czym polega życie w tym nowym systemie i obrona wartości wyznawanych przez działaczy „Solidarności”.