Mł. asp. Robert Polak spotkał się ze studentami Filli w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Podczas zajęć, dzielnicowy opowiadał o policyjnej służbie. Przybliżył jej specyfikę oraz przedstawił ścieżkę rekrutacji do naszej formacji.
Końcem stycznia br. mł. asp. Robert Polak spotkał się ze studentami Filli w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Spotkanie zostało zorganizowane ze studentami II roku studiów magisterskich o kierunku administracja.

Podczas prelekcji funkcjonariusz omówił specyfikę policyjnej służby. Przekazał informacje dotyczące ścieżki rekrutacyjnej. Podkreślił jak ważna jest m.in. sprawność fizyczna, odpowiednie kompetencje psychologiczne i właściwe predyspozycje osobowościowe. Zaznaczył, że policjant musi wykazywać się odpornością na stres, umiejętnie reagować w sytuacjach kryzysowych oraz cechować się wysokimi standardami etycznymi.

Dzielnicowy zwrócił także uwagę na aspekty rozwoju zawodowego i możliwości pełnienia służby w różnych pionach, takich jak kryminalny, prewencji czy ruchu drogowego.

Spotkanie zakończyło się zadawaniem pytań przez studentów, na które jasielski mundurowy chętnie odpowiadał.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.