Wymieniane jest ogrodzenie przy Szkole Podstawowej w Bączalu Dolnym od strony północnej i zachodniej. Prace mają zakończyć się 22 grudnia.
Wybudowany w latach 90. płot od dłuższego czasu wymagał remontu. Stare, metalowe przęsła były ciągle naprawiane, zwłaszcza od strony koryta jednego z dopływów Młynówki. Stare ogrodzenie jest demontowane. Teraz szkoła będzie mieć nowe panelowe przęsła, furtkę wejściową i bramy wjazdowe. Szacowany koszt to 24 400 złotych.

Jak informuje Urząd Gminy w Skołyszynie, nowe ogrodzenie poprawi bezpieczeństwo dzieci korzystających z boiska szkolnego, placu zabaw i terenów zielonych. Stare, archaiczne ogrodzenie nie harmonizowało z estetyką odnowionego budynku (termomodernizacja odbyła się w 2018 r.). Teren wokół szkoły jest ogólnodostępny przez cały rok. W okresie wiosennym, letnim i jesiennym z obiektów sportowych korzystają dzieci, młodzież i dorośli, którzy spędzają wolny czas na świeżym powietrzu (na placu zabaw, siłowni plenerowej czy boisku).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.