Wymieniane jest ogrodzenie przy Szkole Podstawowej w Bączalu Dolnym od strony północnej i zachodniej. Prace mają zakończyć się 22 grudnia.
Wybudowany w latach 90. płot od dłuższego czasu wymagał remontu. Stare, metalowe przęsła były ciągle naprawiane, zwłaszcza od strony koryta jednego z dopływów Młynówki. Stare ogrodzenie jest demontowane. Teraz szkoła będzie mieć nowe panelowe przęsła, furtkę wejściową i bramy wjazdowe. Szacowany koszt to 24 400 złotych.

Jak informuje Urząd Gminy w Skołyszynie, nowe ogrodzenie poprawi bezpieczeństwo dzieci korzystających z boiska szkolnego, placu zabaw i terenów zielonych. Stare, archaiczne ogrodzenie nie harmonizowało z estetyką odnowionego budynku (termomodernizacja odbyła się w 2018 r.). Teren wokół szkoły jest ogólnodostępny przez cały rok. W okresie wiosennym, letnim i jesiennym z obiektów sportowych korzystają dzieci, młodzież i dorośli, którzy spędzają wolny czas na świeżym powietrzu (na placu zabaw, siłowni plenerowej czy boisku).
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.